Barış İnan

Tutsak karikatürist Barış İnan yolladığımız kitapları almış

Merhaba,

İyi olmanızı diliyorum. Bizler iyiyiz.

Cuma günü kitapların geldi yani koli açıldı, daha sonra alabileceğim.

Teşekkür ederim.

Sana mektup yollamıştım, Necip Baysal da yazmıştı ayrıca, (biz zarfta yollayamıyoruz zaten), ikisini de almışsındır umarım.

Kendinize çok iyi bakın. Sağlıkla, dirençle kalın.

Selam ve sevgilerimle.

Barış İNAN
2 Nolu F Tipi Hapishane
Kandıra/KOCAELİ

Tutsak çizer Barış İnan'dan mektup var: "Pek çok arkadaşı başka hapishanelere yolladık. Bu hapishanede türümüz tükenmek üzere."

13 Ağustos 2023

Sevgili Adil Arkadaş Merhaba,

Umarım daha iyisindir. Bizler iyiyiz, bildiğin hapis halleri…

Pek çok arkadaşı başka hapishanelere yolladık. Bu hapishanede türümüz tükenmek üzere. Eskisi gibi bir ring dolusu götürmüyorlar. 2-3 kişi. Sayı az olunca fazla “gürültü” de olmuyor. Hatta götürdükleri 3 kişiyi 3 ayrı hapishaneye götürüyorlar. Kalanlar niye kaldı, daha ne kadar kalacak bilmiyoruz; nasip, kısmet. Hayırlısı neyse o olsun:)

Tutsak karikatürist Barış İnan'dan mesaj: "Başınız sağ olsun, sımsıkı sarılıyor, acınızı paylaşıyorum."

19 Şubat 2023

Sevgili Adil Abi Merhaba,

Başın sağ olsun, sımsıkı sarılıyor, acını paylaşıyorum.

Büyük bir yıkım yaşandı. İnsan yüreği, aklı kaldıramıyor. Hele de siz dostların yanında olamamak, yardım edememek, elinizi tutamamak, acınızı paylaşamamak çok daha ağır geliyor.

Sergi için ürün istemiştiniz. Deprem olunca gönderip göndermemekte kararsız kaldım. Göndereyim dedim bugün. Bilmem iyi mi yaptım.

Tekrar acını paylaşıyor, sımsıkı sarılıyorum. Direnç, sabır diliyorum.

Selam ve Sevgilerimle

Barış İNAN

Burhaniye Hapishanesinde yasaklanan kitabımız Kocaeli F Tipi'nde serbest: Barış İnan'dan teşekkür mektubu...

30 Ocak 2021

Adil Abi Merhaba,

İyi olmanız dileğiyle. Bizler iyiyiz toteme şükür.

Korona kitabını aldım. Teşekkür ediyorum. Bizler için yaptıklarının karşılığı ödenmez. İyi ki varsın. Bir de haberim yoktu benim kitap olacağından. Bazı arkadaşlardan yazı-çizim istemişsin. Benden istesen, ben zaten gerilirdim. Önce avukatım söyledi, “çizim kitabım yok dedin ama iki kitapta çizimlerin var” dedi, şaşırdım. Kitabın adını, seni söyleyince tahmin ettim. Mutlu oldum.

Tutsak karikatürist Barış İnan yazdı: "4 aydır yani korona günlerinde yeni bir mektup gelmedi."

“Mektubunda, af yasalaştı siyasiler kapsam dışı kaldı diye yazmışsın. Öncelikle zaten hiçbir beklenti yoktu, bu şartlarda beklenti olması tuhaf. Belediye başkanları, gazeteciler, milletvekilleri tutuklanırken bizi neden bıraksınlar ki?! Ayrıca bu hafta çıkacak millet bizi de hırsız, uğursuz sanabilirdi. İyi ki çıkmadık. Bir de yazında içeridekileri mektupsuz bırakmayalım demişsin ama ne bana ne de burada bildiğim birine son 4 aydır yani korona günlerinde yeni bir mektup gelmedi. :(“

BARIŞ İNAN

2 No’lu F Tipi Hapishane