Tutsak çizer Barış İnan'dan mektup var: "Pek çok arkadaşı başka hapishanelere yolladık. Bu hapishanede türümüz tükenmek üzere."

13 Ağustos 2023

Sevgili Adil Arkadaş Merhaba,

Umarım daha iyisindir. Bizler iyiyiz, bildiğin hapis halleri…

Pek çok arkadaşı başka hapishanelere yolladık. Bu hapishanede türümüz tükenmek üzere. Eskisi gibi bir ring dolusu götürmüyorlar. 2-3 kişi. Sayı az olunca fazla “gürültü” de olmuyor. Hatta götürdükleri 3 kişiyi 3 ayrı hapishaneye götürüyorlar. Kalanlar niye kaldı, daha ne kadar kalacak bilmiyoruz; nasip, kısmet. Hayırlısı neyse o olsun:)

Dışarıyı takip etmeye çalışıyoruz. Sosyalist gazeteleri alamıyoruz biliyorsun, birkaç sosyalist dergiyi alabiliyoruz ancak. Onların da toplatması yoksa sakıncalı bulunmadıysa. Bir de “aşırı muhalif” Halk TV var, içimiz dışımız CHP oldu. Öyle basit değil, onu izleye izleye seçim sonuçlarını görüp kahrolan arkadaşlar oldu. Medyanın gücünü pratik olarak görmüş olduk!

Hani dışarıdakiler hep “dışarısı da içerisi gibi” diyor ya, ben de buralar da nasıl olsun aynı dışarısı gibi diyeyim:) Aynı dışarıya benzedi, demokrasi filan kalmadı.

Halk TV her şeyi getirip AKP’ye bağlıyor ya, yani AKP’ye oy veren seçmen bana ne diyor diye. Son sıcaklarla ben de soruyorum: AKP’ye oy verenler bu sıcaklara ne diyor? CHP gelse de bu sıcaklar olacak mıydı!

Sevgili Adil Arkadaş, soğuk esprilerim sıcaklarda iyice bunaltmıştır umarım. Kısaca uğrayayım dedim hazır PTT de zam yapmışken. Kendinize iyi bakın. Sağlıkla, dirençle, umutla kalın.

Selam ve sevgilerimle

Barış İNAN

2 Nolu F Tipi

PTT Cezaevi Şubesi

Kandıra/KOCAELİ