Zeynep Avcı

Tutsak yazar Zeynep Avcı'dan başsağlığı mesajı

14 Şubat 2023

 

Adil Hoca

Merhaba!!

 

                İyi olmanızı diliyorum ve büyük geçmiş olsun diyorum yaşanan depremden dolayı. Tabi yaşamını yitirenlerin sevdikleri için “baş sağlığı”           dileklerimi iletsem de ne kadar yeterli gelir içlerinde yaşadıkları acıya! O kadar etkiledi ki Adil Hoca günlerdir uyuyamıyorum, hani elden bir şey de gelmiyor bu koşullarda biliyorum yine de etkisi de, acısı da büyük.

Tek kişilik hücrede tutulan hasta tutsak Zeynep Avcı'dan başsağlığı mesajı

 

14 Şubat 2023

Adil Hoca

Merhaba!!

                İyi olmanızı diliyorum ve büyük geçmiş olsun diyorum yaşanan depremden dolayı. Tabi yaşamını yitirenlerin sevdikleri için “baş sağlığı”           dileklerimi iletsem de ne kadar yeterli gelir içlerinde yaşadıkları acıya! O kadar etkiledi ki Adil Hoca günlerdir uyuyamıyorum, hani elden bir şey de gelmiyor bu koşullarda biliyorum yine de etkisi de, acısı da büyük.

Yıllardır tek kişilik hücerede tutulan hasta tutsak Zeynep Avcı hapishane ve hastane koşullarını yazdı: "“Bazen öyle oldu ki bir bardak suyu kalkıp alamadım. "

“Bazen öyle oldu ki Adil hoca bir bardak suyu kalkıp alamadım. Trajediye uyarlamıyorum yanlış anlaşılmasın… Şu an tebessüm etsem de o anı yaşamak kötüydü. Eylülün ilk haftasında ağır bir grip de geçirdim! O da bir ay sürdü. (…) Elazığ’da kalp kapakçığındaki bu problemi tesadüfen öğrenmiştim. Tansiyonum 20’lere çıkmamış olsaydı öğrenemezdim kesin.

Tutsak yazar Zeynep Avcı'dan Sergi Davetimize deneme tadında cevap

 

“İçeride Dışarıda “ adını verdiğiniz sergiye “Davet” mektubunuzu aldım. Çok teşekkür ederim. Üstelik üç haftadır Covid-19’ dan dolayı tek kişilik hücremde karantinadayım. Gönderdiğiniz “davet” le hayatın devam ettiğini yeniden gördüm. Durmayan bir suyun akışına kapıldım yeniden.

Kalabalıklarda buluşma dileğiyle, yüzünüzden tebessüm eksik olmasın, hayatla kalın, umutla, sevgiyle kalın her daim…”

Zeynep AVCI. Kadın Cezaevi A-Tekliler. Tarsus/MERSİN

***

16.08.2022

Sevgili Adil Hoca ve “Sesimi Duyan” Herkese Sevgiler, Selamlar!

Müebbetlik kadın tutsak yazdı: " Sınırlar, yasaklar, yokluklar vs. çoğaldıkça var olana alışıyor, alıştırılıyoruz ne yazık ki!"

“Havalandırma saatim hâlen iki saat, gerçi bir ara üç saat olmuştu sonrasında pandemiden dolayı ikiye düştü öylece kaldı. Çok iyi olmasa da bu “kısıtlı” saatlere de alışıyor insan bir süreden sonra! Hayatta da böyle sanırım. Sınırlar, yasaklar, yokluklar vs. çoğaldıkça var olana alışıyor, alıştırılıyoruz ne yazık ki! Kabul etmesek de bu böyle işliyor. Dışarıdaki hayatta birkaç televizyon kanalından “izleyip” anlamaya çalışsam da her şey giderek zorlaşıyor.”

Zeynep AVCI. R Tipi Kapalı Cezaevi B-2. ELAZIĞ

***

12 Şubat 2022

Sevgili Adil Hoca Merhaba!

Müebbetlik tutsak yazdı: "Gün aydınlık yüzünü / kaybetti yeniden / Yeni güne hazırlanmak için / inat ediyor / ateş böceği misali…"

"Birkaç gün önce bir kumru biz avluda yürürken tellerde durmuş güneşin tadını çıkartıyordu. Yanımdaki bir arkadaş “kuşu kıskanıyorum, ben burada üşüyorum o güneşin tadını çıkartıp üstüne de kanatlarını temizliyor hele şuna bak!” dedi. Başka ne söyleyebilir ki güzel kumruya."

Zeynep AVCI. R Tipi Kadın hapishanesi. B-2 Tekliler. ELAZIĞ

***

26.12.2021

Yıllardır tek kişilik hücrede tutulan kadın tutsak yazdı: "korona günleri yasakları en çok içeriye uygulandı, uygulanıyor”

Üç hafta önce kargo yolu ile gönderdiğiniz “Özgürlüğün Sesi”ni henüz alamadım. Önce broşür, dergi diye verilmeyecek denildi, sonra kitap formatında değil denildi. Ardından verilecek denildi fakat halen almış değilim, verilmedi anlayacağınız. Artık ne zaman verilir bilmiyorum, olur da bana verilirse görme şansım da olur. Defter verilmiyor biliyorsunuzdur. Tabi bu korona günleri yasakları en çok içeriye “uygulandı, uygulanıyor” desek abartı olmaz sanırım.

ZEYNEP AVCI. Kadın Cezaevi. B-2 Tekliler. ELAZIĞ

***

15 Aralık 2020

Sevgili Adil Hoca

Merhaba

YILLARDIR TEK KİŞİLİK HÜCREDE TUTULAN ZEYNEP AVCI’DAN MEKTUP VAR

 

 

 “En son iki kartınızı almıştım ve tabi ne kadar sevindiğimi tahmin edersiniz. Teklilerde olduğumdan (tek kişilik hücrede) sanırım iki kat izoleyiz. Burada yeni tutuklanıp gelenler ya da acil hastaneye gitmesi gerekenler olursa on dört günlük “karantinayı” bulunduğum koridorda bulunan teklilerde izole ediyorlar. Tabi herhangi bir iletişimde olmadığından sadece gelip – gittiklerini duyuyoruz o kadar.  

 

Zeynep AVCI KADIN CEZAEVİ.  B-2 TEK …ELAZIG