Melih Gürler

İstisna olsa da güzel haberler var: " kadın tutsaklar da kendilerine Atölye açma imkanı buldular."

“Bilge” adlı arkadaş sizin çağrınız üzerine boyalar ve fırçalar göndermişti. Görülmüştür ekibi o zaman büyük katkı sunmuşlardı. Bizimle birlikte kadın tutsaklar da kendilerine Atölye açma imkanı buldular. Resimde oldukça yol kat ettiler.

Melih GÜRLER S Tipi Hapishane A-10 IĞDIR

***

15.07.2023

Merhaba Adil Abi;

                Buradan kucak dolusu saygı ve sevgilerimi gönderiyor, hepinizi dostlukla kucaklıyorum. Bu enflasyon şartlarında umarım hepiniz iyisinizdir.

Sizlerin ve Bilge arkadaşın katkılarıyla tuval çalışmalarımıza başlayacağız.

 

Merhabalar;

                Bu hafta mektubunuzu aldım. Hemen oturup elimden geldiğince çalışmalara başladım. Serginizde yer almaktan büyük mutluluk duydum. Umarım beğenirsiniz.

                Buradan hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Son gelen cezam da geldi. Artık son bir yılım kaldı. Yakın zamanda görüşeceğiz bir sorun çıkmazsa. Bu hafta atölyemiz açılıyor. Sizlerin ve Bilge arkadaşın katkılarıyla tuval çalışmalarımıza başlayacağız. Tekrardan size ve Bilge arkadaşa sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Tutsak karikatürist yolladığımız resim malzemelerini almış... Iğdır Hapishanesinde serbest ama Şakran'da yazak...

 

“Boya ve malzeme yollayan “Bilge” arkadaşa çok ama çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca hepinize.”

Melih GÜRLER

S Tipi Hapishane B-53

IĞDIR

***

Merhabalar;

Ressamlara çağrı: Iğdır S Tipi hapishanesinde resim atölyesi açılıyor... Araç gereç desteği isteniyor...

Buradan özellikle Ressam Arkadaşlara sesleniyorum. Atölyelerinde kullanmadıkları malzemeleri varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim. Özellikle eskiz çizimleri de olursa şahane olur.

Melih GÜRLER  S Tipi Kapalı Hapishane B Tekli 53    IĞDIR

***

23.01.2022

            MERHABALAR;

            Buradan kocaman sevgilerimi gönderiyorum. Son dönemlerde çok ama çok iyiyim. Sizlerin de her zaman iyi olmasını diliyorum.

Iğdır hapishanesinde yazılan bir deneme: SAKLAMBAÇ

“Ebe olmak ister miydin? Büyüdüğün topraklarda yaşayan canlıları, bütünlüğü sorgulamak ister misin? Buna cesaretin var mı? Sorgularken başına gelecekleri iyi düşündün mü? Başına ne gelebilir ki? En fazla aklını yitirirsin mesela “şizofren” olursun. Aklının almayacağı milyonlarca gerçekliklerle karşılaşacaksın.”

Melih Gürler. S tipi Hapishane. Iğdır

19.12.2021 Iğdır’dan

“SAKLAMBAÇ”