Tutsak yazar ve çizer Ahmet Bilge'den Sergi Davetimize Yanıt

“Gönül isterdi ki sergiye gelip içerideki tutsak arkadaşların eserlerini bizzat göreyim. Bu imkan olmadığından ancak göndereceğim bu mesajla katılım gösterebileceğim. Bu son projenizden dolayı siz her iki kolektifi de yürekten kutluyorum. Biz içerideki tutsakların çalışmalarını halkla buluşturmanız, bu bağlamda içeri ve dışarı arasında bir köprü oluşturmanız son derece anlamlı ve değerlidir.”

Ahmet BİLGE

E Tipi Kapalı Hapishane D-7

Elbistan/K. MARAŞ

***

22 Ağustos 2022

Görülmüştür ve Redfotoğraf grubuna,

Sizleri içtenlikle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Şiir, Resim, Karikatür ve Fotoğraf sergisi davetinizi aldım, teşekkür ediyorum.

Gönül isterdi ki sergiye gelip içerideki tutsak arkadaşların eserlerini bizzat göreyim. Bu imkan olmadığından ancak göndereceğim bu mesajla katılım gösterebileceğim.

Bu son projenizden dolayı siz her iki kolektifi de yürekten kutluyorum. Biz içerideki tutsakların çalışmalarını halkla buluşturmanız, bu bağlamda içeri ve dışarı arasında bir köprü oluşturmanız son derece anlamlı ve değerlidir. Bu tür organizasyonlar içerideki tutsaklar için hem moral verici hem de motive edicidir. Daha önce de benzer birçok projeye imza attınız. İnanıyorum ki 1 Eylül’deki sergi de son olmayacak ve projeler devam edecektir.

Emeği geçen herkesi tekrardan kutluyor, serginin gerekli ilgi ve alakayı görerek amacına ulaşmasını umut ediyorum.

Özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

Ahmet BİLGE

E Tipi Kapalı Hapishane D-7

Elbistan/K. MARAŞ