Tutsak yazar Sedat Avcı'dan mektup var

23.06.2024

Değerli HOCAM,

(…) Bu minvalde sizden ricam: “Tarih Yukarı Mezopotamya’da Başlar” isimli kitabın yazarı olan Mehmet AKYOL’un kendisine ulaşabileceğim bir mektup adresine ihtiyacım vardı. Şayet şahsen tanıyorsanız da, kendisine “Ezen-Ezilen Ulus Sorunsallığı ve Çözüm Önerileri” isimli bir kitabı kaleme aldığımı ve çalışmamda kendisinden oldukça yararlandığımı ve söz konusu kitabımı kendisine yollamak (henüz basılmadı) ve hem eleştirilerini ve hem de önsözünü yazmasını istediğimi iletebilirseniz mutlu olurum. 

              İkinci istirhamım da: an itibariyle Avrupa’da yaşamını sürdürdüğünü tahmin ettiğim Hêjare Şamil’in adresi lazım. Hakeza gene şahsen tanıyorsanız kendilerine “Mezopotamyalı Tutsaklar Platformu” olarak Hüseyin Can’ın “Stalin ve Kürtler” isimli kitabına eleştiri olarak “Sosyal Şovenizme Karşı Devrimci-Yurtsever Duruş/Yanıt” isimli bir kitabı yazdığımı (henüz basılamadı) ve eğer ki adresi abime gönderebilirse, kısacası onlarla iletişime geçmek istediğimi söylerseniz inanınız ki çok ama çok mutlu olurum. 

              Evet HOCAM,

              İstirhamım bundan ibaret. Umarım kendimi bu kez daha iyi ifade edebilmişimdir. Ve bu vesileyle bir kez daha ilgi ve alakanıza teşekkür ediyor, en içten selam ve saygılarımı şahsınızda tüm herkese yolluyorum. 

              Esen kalın. 

Sedat AVCI

T Tipi Hapishane 

Akçadağ/MALATYA

resim : Haydar Bayar