Tutsak Doktordan mektup var

05.11.2015

Keke Adil Hocam’a,

“Umut saklımızda ölümsüz bayrak...” diyen Ozanımız’ın direnç eken dizeleriyle, Merhaba...

Kıyım, kıran ve katliamların ayyuka çıktığı demlerde yapılan bir seçimi de geride bıraktık. Yaralarımızı sararak büyüyen toplumsallaşmış insanlığın ütopyalarıdır bizi büyüten ve diri tutan. O yüzdendir ki söylenmemiş ve sırasını bekleyen son sözümüz var bizim. Elbette son söz utkuyla taçlanan büyüselliktir. O güne inançla selam, sevgi ve saygılarımızla Merhaba!

Merhaba umudu büyüten güzel yürekli insana, insanlara...

Aslında şu zindanlarda hasta(ağır) olduğu bilinmeyen o kadar çok arkadaş var ki; o hazırlanan listelerde isimlerini bulamazsın. Örneğin benim Cerrahpaşa Tıp’tan iki arkadaşım var. İkisi de 1993’ten bu yana müebbet olarak yatarlar. M.Reşit Arsız Sincan 1 No’lu F Tipi’nde, Musa Gündoğdu da ağır hastalıktan ötürü Bolu’dan Ümraniye T Tipi Cezaevi’ne sevkle gitti. Reşit Ankara’da, Musa’da İstanbul’da; hastalıklarını yazsam sayfalar yetmez... Durumlar böyle, Reşit belki Değerli Kekem’e yazar da. Bildiğim Nihal Boyacıoğlu arkadaş Musa’nın görüşüne gidiyordu...

Ben de 1999 Eylül ayında Barış’a bir şans vermek uğruna Kuzey sahasından Güney’e yol alırken zindana düşen kazazedelerdenim. Müebbet ceza aldım. Bu yıl 17.yılıma girdim. Şunun şurasında göz açıp kapayıncaya kadar bitecek 13 yılım kaldı :-) Müebbeti 2005 öncesinde aldığımızdan 30 yatarı var. Yarısını geçtik, ışık zindanda gözüktü diyeyim :-)

Evet Değerli Kekem,  Selime arkadaşın el emeği göz nuru kartları için de teşekkürler ve Selime Heval’e de selamlar...

Başarı ve esenlikler dilerim...

Ayhan Kavak

D Tipi Cezaevi   I-3

Diyarbakır

İlişkili İçerik