Sürgüne Yollanan Tutsakların Pul ve Kartpostala İhtiyacı Var

15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasından sonra AKP iktidarının "kuru"nun yanında "yaş" yakma operasyonları başladı.

Haziran seçim yenilgisinden sonra zaten yürürlüğe konulan "savaş konsepti" hapishanelere yansımaya başlamıştı. Ancak son gelişmeler 12 Eylül dönemini hatırlatır boyuttadır.

Görülmüştür Ekibi olarak bizzat birinci elde tanıklarla, yani tutsakların hapishanelerden yolladıkları mektuplardan yola çıkarak sürgün haberlerini, işkence ve hak ihlallerini takip etmeye ve paylaşmaya çalışıyoruz. Ekibimizden arkadaşlarımız fazla mesai yaparak tutsak adreslerini güncellemeye ve gelen mektupları bilgisayara aktarmaya çalışıyor. Bu arada sürgüne gittiği haberini aldığımız tutsaklara mektup ve boş kartpostal yollamaya devam ediyoruz. Boş kartpostal özellikle sürgüne yollanan tutsaklar için önemlidir. Yeni adreslerini yakınlarına - mektuplaştıkları insanlara bildirmek için ihtiyaçları oluyor. Bunun için 1000 (bin) adet kartpostal bastırdık. Darbe girişiminden bu yana yüzlerce tutsağa kitap ve boş kartpostal yolladık. Bazı tutsaklara pul da yolluyoruz.

Tabi tutsak yakınları ve takipçilerimiz de duyarlı davranıyor, bize hem sürgünlerin yeni adreslerini bildiriyor hem de mektup kart yolluyorlar.

Ama yetmiyor. Bizim de tüm politik tutsaklara yetişmemiz olanaksız. Sizin de bir adres alıp bir mektup arkadaşı seçmeniz gerekiyor.

Son not: Görülmüştür ekibi olarak bize gelen her tutsak mektubuna yanıt veriyoruz. Gelen mektupların bazılarını bilgisayara geçiyoruz. Yayınlıyoruz. Basınla paylaşıyoruz. Pul parasını da kendimiz ödüyoruz. Devletten veya AB fonlarından veya tekellerden destek almıyoruz.

Takipçilerimizden de destek olarak sadece pul kabul ediyoruz. Ama duyarlı takipçilerimizin bize yolladığı pulların bittiğini söylemek ve pula ihtiyacımız olduğunu söylemek zorundayız.

E-posta adresimiz:   [email protected]

GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ

İlişkili İçerik