Halen Hapishanede olan tutsak fotoğrafları

TUTSAKLARIN HAPİSHANEDEN YOLLADIKLARI FOTOĞRAFLAR

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918271701600386.1073741834.389977797763115&type=3

Fotoğrafların büyük çoğunluğu, halen hapishanede olan, www.gorulmustur.org adlı web sitemizde mektupları yayınlanan tutsaklara aittir.

Fotoğrafların orjinalleri (birkaçı hariç) arşivimizde bulunmaktadır. Elinizde bu albümde olmayan, halen hapishanede olan tutsak fotoğrafları varsa bize iletiniz. mektup arkadaşı olmayan takipçilerimiz, web sitemize girin. "bir adres de siz alın bir mektup da siz yazın." Facebook sayfanızda mektuplaşmak için adres bulamıyoruz” diyen arkadaşlar var. web sitemize girin. Hem adreslere hem de bizim bin bir emekle bilgisayara geçtiğimiz tutsak mektuplarına ve sürekli güncellediğimiz adreslerine ulaşabilirsiniz. Rastgele de adres alabilirsiniz. Mektupları okuyup da karar verebilirsiniz.

Adresimiz: http://www.gorulmustur.org

Tutsak Adreslerinin olduğu link: http://gorulmustur.org/icerik/guncel-tutsak-adresleri

Ayrıca yasal yayınlanan her türlü kitap - dergi –broşür PTT aracılığıyla sorunsuz ulaşabiliyor. Gramaj - sayı kısıtlaması yoktur. Kimi arkadaşlar “hapishanede sakıncalı – fişli siyasiler var. Davaları haklı ama mektup yazarsak biz de fişlenir miyiz” diye soruyorlar. Hayır arkadaşlar, “mektup “yasal bir haktır. Hapishanelere mektup yollamanın hiçbir riski yoktur. Bunlar çoktan aşıldı. Mektuplaşmak, Sosyal paylaşım ağlarında “beğen” tuşuna basmak ya da “retweetlemek” kadar kolay ve riski olmayan bir dayanışma eylemidir.

“Mektupların içine destek için bir- iki pul koyabilir miyiz” diye soruyorsunuz. Evet ama sadece T.C. pulu koyabilirsiniz. Yurt dışından yazacak arkadaşlar “pul yollamazsak onlara yük olur muyuz” diyorlar. Hayır arkadaşlar, tersine onlara moral vermiş olursunuz. Bazen PTT şubelerinde pul bulunmuyor. Pul yok diye mektubunuzu göndermezlik yapmayın.

Adreslerini paylaştığınız Tutsaklar “siyasi mi” diyenler oluyor. Evet tümü politik tutsaktır. (Sol- sosyalist ve yurtsever) onlar arasında ayrım yapmıyoruz. Biz “görülmüştür ekibi”nin yapısı da öyledir. Sosyal demokrat, sosyalist ve Yurtsever arkadaşlar var içimizde. Ortak noktamız bizim için, sizin için, bir ideal için, daha güzel bir dünya için mücadele ederken esir düşen insanlarla dayanışmaktır. Bizim özgünlüğümüz ağırlıkla “mektup ağı” kurarak dayanışmadır. Başta İHD olmak üzere, Deli Dalgalar İnisiyatifi ve diğer gruplarla da dayanışma içerisindeyiz.

“Neden facebook sayfanızda – grubunuzda biz de paylaşım yapamıyoruz, yolladığımız duyurulara yer vermiyorsunuz” diyen takipçilerimize not: Çalışmanın ciddiyeti açısından sadece “hapishane temalı” haberleri, etkinlik duyurularını, yazıları yayınlıyoruz. Ekipten kendi arkadaşlarımızın değerli bulduğumuz çalışmalarını- üretimlerini bile -eğer hapishane temalı değilse- sayfalarımızda yayınlamıyoruz. Bize e - posta ile yayınlanmasını istediğiniz SADECE HAPİSHANE TEMALI VE GÜNCEL haber- mektup -mesaj v.d yollayabilirsiniz. Soru sorabilirsiniz. Ayrıca elinizde listemizde olmayan politik tutsak ad ve adresi varsa bize iletebilirsiniz.

e - posta adresimiz: [email protected]

Son not: Görülmüştür ekibi olarak bize gelen her tutsak mektubuna yanıt veriyoruz. Gelen mektupların bazılarını bilgisayara geçiyoruz. Yayınlıyoruz. Basınla paylaşıyoruz. Pul parasını da kendimiz ödüyoruz. Devletten veya AB fonlarından veya tekellerden destek almıyoruz. Takipçilerimizden de destek olarak sadece pul kabul ediyoruz. GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ

NOT: Tutsak fotoğraflarına şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918271701600386.1073741834.389977797763115&type=3

İlişkili İçerik