Dr. Ayhan Kavak'tan mektup var: Tarsus hapishanesinde neler oluyor

14 Ağustos 2023

Selam, sevgi ve saygılarımla merhaba…  

Epeydir haber almasam da dolaylı olarak yoğun bir tempoyla sergilere koşuşturduğunu biliyorum. Bu kavurucu sıcaklarda başarılar dilerim…

Henüz kesinleşmiş bir durum olmasa da yakında peş peşe altı-yedi iletişim ve telefon cezamız olabilir. Önümüzdeki günlerde İnfaz Hakimliği’ne çıktığımızda dananın kuyruğu kopacak.

Hâl böyleyken ne olur ne olmaz diye elimdeki yazıları ulaştırayım dedim.

“Duvar Yazısı Edebiyat Kayıntısı’nın 29, 30 ve 31. bölümlerini birlikte gönderiyorum. Ayrıca Çevirmen bir dostun yolladığı Fidel’in “İktidara Adım Adım” kitabının tanıtımını da birlikte yolluyorum. Kitap tanıtımını ayrıca gazeteye, Hüseyin Hoca’ya da gönderirsen çok makbule geçer. Ona da haftaya yazar söylerim.  

Ben de/bizler de iyi olmaya çalışıyoruz diyeyim. Son dönemlerde otuzluklar çıkmaya başladı. Kimilerini duysam da birçoğundan bihaberim. Çıkanların listesi var mı acaba?

Bizim Seyit de bir aksilik yaşanmazsa 23 Eylül’de otuz yılını tamamlayacak. Umarım onunkini de uzatmazlar…

Yanımdaki yoldaşın da selamları var. Malum Tülin hevale, Necmettin Dost’a ve tüm görülmüştür kolektivitesine selam! Sevgili yeğenim Öykü Can’ın da gözlerinden öperim… Başarı ve esenlikler diler, saygılarımı sunarım.  

Ayhan KAVAK

2 Nolu T Tipi Hapishanesi C-20

Tarsus/MERSİN