Tecrite Karşı Mücadele Platformu

Devlet hapishanelerde daha da saldırganlaşıyor

Şakran Hapishanesinden Evrim Erdoğdu'nun söyledikleri insanı müthiş umutlandırıyor. Bu sözleri ondan, yani tutsaklardan duymak için, onlara yazmak gerekiyor. Yazdıkça, direnişle beraber umut ta paylaşılıyor.

İHD’nin Mart ayı hak gaspları raporu ve Tecrite Karşı Mücadele Platformu'nun Şubat ayı raporu tutsakların uğradıkları hak gasplarını sayfalarca anlatmış.

TKMP: Tecrit herkesi hedef alıyor

Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP) üyeleri “Tecrite son!” pankartı açarak Galatasaray Lisesi önünde eylem gerçekleştirdi.
 
“Tecriti kaldırın, ölümleri durdurun!”, “İçerde dışarıda hücreleri parçala!”, “Tecrit öldürüyor, insanlık direniyor!” , “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!” ve “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganları atılarak başlayan eylem Berivan Güler’in basın metnini okuması ile devam etti.

641 Hasta Mahpus Var

Tecrite Karşı Mücadele Platformu Galatasaray Lisesi önündeki basın açıklamasında bu ay itibariyle 233’ü ağır olmak üzere 641 hasta mahpusun olduğunu söyledi.

Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP) Galatasaray Lisesi önündeki basın açıklamalarında F tipi hapishanelerinde yaşanan hak ihlallerine ve buradaki hasta mahpuslara dikkat çekti.

“Tecrite Son” pankartı arkasında bir araya gelen insanlar hükümetin adım atmamasına tepki göstererek hasta mahpusların serbest kalmasını istedi.

TKMP Hapishanelerde ki Hak İhlallerini Açıkladı

Tecrite Karşı Mücadele Platformu Aylık Hak İhlalleri Raporunu Basın Açıklamasıyla Sundu

Ankara Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP), 28 Ocak günü Güven Park'ta; Sincan Hapishanesi'nde yaşanan keyfilikler, hasta tutsaklara yönelik hukuksuzluklar ve çocuk hapishanesinde yaşanan işkence ve taciz olaylarıyla ilgili hazırladığı raporu, düzenlediği bir basın açıklamasıyla basına ve halka sundu.

TKMP’dan Açıklama: Ellerinizi Çocuklarımızın Üzerinden Çekin

Hapishaneler bir nevi düzenin aynasıdır ve hapishanelerde yaşananlar ise düzenin insana bakış açısının yansımasıdır. Düzenin yani faşizmin insana bakışını daha net olarak görebilmek için hapishanelerde yaşananlara, F Tiplerine, uygulamalara, keyfiliklere daha yakından bakmak gerek ve görmek gerek... Ve faşizmin çocuklara bakış açısını görebilmek için son dönemlerde Sincan Çocuk Hapishanesi'nde yaşanan ve basına yansıyan “işkence” olaylarına bakmak gerek.

TECRİTE KARŞI MÜCADELE PLATFORMU AYLIK HAK İHLALLERİ RAPORU

TECRİTE KARŞI MÜCADELE PLATFORMU AYLIK HAK İHLALLERİ RAPORU
TECRİTE KARŞI MÜCADELE PLATFORMU AYLIK HAK İHLALLERİ RAPORUNU BİR BASIN AÇIKLAMASIYLA  DUYURACAKTIR.
DUYARLI TÜM KİŞİ VE KURUMLARI BEKLİYORUZ.

YER: GALATASARAY LİSESİ ÖNÜ
SAAT: 17:00
TERİH:18.AĞUSTOS 2013

BASINA VE HALKIMIZA

18 Ağustos 2013

TKMP Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladı

27 Nisan saat 12.30'da Galatasaray Liseli önünde, Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP), hapishanelerde yaşanan Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladı.

“Tecrit işkencesine son!”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!”, “Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz!” sloganları ile eyleme başlayan TKMP üyeleri, Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladılar.
TKMP adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;