Şemsettin Özer

Hasta tutsak yazdı: "Gezi ile ilgili göndermiş olduğun (yasal) kitap terör propagandası gerekçesiyle verilmedi. Diğer sergi çalışma kitaplarını almıştım."

"Gezi ile ilgili göndermiş olduğunuz kitap verilmedi. Terör propaganda gerekçesiyle verilmedi. Diğer sergi çalışma kartları almıştım. Çok beğendiğim bir çalışmaydı. Bu vesileyle emeği geçen herkesi kutlarım."

Şemsettin Özer. T Tipi Kapalı hapishane. Bafra- Samsun

***

merhaba,

Uzun zamandır yazamadım. Tedavi oluyordum, hala tedavim devam ediyor. İlk belirlemelere göre boğazımda tümör tespit edildi, klinik çalışmalar ve araştırmalar devam ediyor. Umarım ucuz atlatırım. Şu anda Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine gidip geliyorum.

"sizin gibi dostlar benim için hep bitmemiş birer mektup gibisiniz.”

“Sevgili hevalım, uzun zamandır yazamadım. Hem kitap çalışmam vardı hem de biraz fiziksel rahatsızlığım vardı. Yoksa sizi unutmuş değilim. Zira, sizin gibi dostlar benim için hep bitmemiş birer mektup gibisiniz.”

 

 

ŞEMSETTİN ÖZER

 

T TİPİ KAPALI CEZAEVİ A6 BAFRA SAMSUN

 

 

Merhaba Heval Adil Okay

 

Sevgili dostum, değerli hevalım, şahsında tüm dostları ve değerli aileni selamlıyorum. Yaşamınızda hep başarılar, mutluluklar olmasını dilerim.

 

Tutsak Yazar yerde yattıklarını ve diğer hak ihlallerini yazıyor

"Bir kere demokratik basın verilmiyor. Ortak etkinlikler hiç yoktur. Çoğu arkadaş yerde yatıyor. Görüşlerimiz iki aya çıkarılmış, bize verilen çekpas sapları 70 santime indirilmiştir. En ufak bir şeyden hemen disiplin ve soruşturma açılıyor. Özellikle yerde yatmalar, izolasyon, özgür basının verilmemesi zorluyor. Kısacası durum budur. Örneğin boyun fıtığım olmasına rağmen yazınsal çalışmalarım için kendi paramla masa almayı teklif etmeme rağmen verilmiyor. Yani özgürlükler bile dikkate alınmıyor. Sanırsam idareci olan sağduyulu olan yine biz oluyoruz.

Şemsettin Özer'den mektup var

28.12.2015

 

Yeni yılda özgürlüklerin olması ve aşkların daha sıcak olması dileğiyle.

Merhaba,

Değerli kartınızı aldım. Tam bir Prometheusvari dayanışma ruhu. Yüreğinize sağlık. Prometheuslar çoğaldıkça Umut’ta daha Umut oluyor.

Serginizi yürekten kutluyorum. Bizleri sevindirmiştir. Sergide fiziki olarak olmasak da ruhumuz oradadır.

Tutsak Şemsettin Özer'den yazar Ümran Düşünsel'e mektup var

Görülmüştür Ekibi'ne destek veren, politk tutsaklara kitaplarını yollayan yazarlardan Ümran Düşünsel'e Şemsettin Özer'den gelen etkileyici mektubu yayınlıyoruz. Ekteki Fotoğraf tasarımı da Ümran Düşünsel'in kampanyamıza katkısıdır.

"Heval Ümran merhaba;

Herkes kendisinden başka şeylerin peşindedir. Hep kendisinin ötesine gitme hayalindedir” der Montaigne.