Kamil Turanlıoğlu

Müebbetlik tutsak yazdı: "Mahpuskarantina"

 

“Yaşanan süreçle birlikte bu tecrit daha da koyulaşarak artmıştır. Bunun da adı “önlem” olmuştur. Bu “önlem” bizlerin mutlak tecrit altına alınmamızdır. Her türlü sosyal faaliyetimiz (spor-sohbet) vs. ziyaret, avukat görüşümüz engellenmiş olmaktadır... PTT’den koli alımı engellendiği için Sosyalist basına ve istediğimiz kitaplara-yayınlara ulaşmamız ortadan kaldırılmış, dış dünya ile tek iletişimimiz ailelerimizle yaptığımız haftalık telefon görüşmesi şeklindendir.”

 

Kamil Turanlıoğlu

2 Nolu F Tipi Hapishane P.K. 145 A-3-8

Kandıra/KOCAELİ

 

Müebbetlik Hasta Tutsak Kandıra Hapishanesindeki Hak İhlallerini yazdı

Kamil Turanlıoğlu 2 No’lu F Tipi Hapishane   A. 3-8    Kandıra/Kocaeli

Sevgili Adil hocam merhaba

(…)

Sizlerin de bildiği gibi OHAL kalksa bile uygulamamaları aynen devam ediyor. (…) Hapishanelerde bundan nasipleniyor. Son dönemde yaşanan hak gaspları , keyfi cezalar, infaz yakmalar, sürgünler devam etmekte.

(…)  Dergi ve kitap vs. vs. yayınlarda sansür devam ediyor.

KANDIRA HAPİSHANESİNDEN GELEN “HAK İHLALLERİ RAPORU”

Sevgili Adil Hocam, merhaba..

Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Bizler iyiyiz. Abdullah ve Veysel yoldaş da selam-sevgilerini iletiyor sizlere...

            Hocam bu son dönemde size görmüş olduğum ikinci mektubum. İlkinin elinize ulaşıp ulaşmadığını bilmiyorum. Umarım almışınızdır. Bu mektupla da yaşamış olduğumuz sorunlara değinmek istedim. Özellikle 15- Temmuz 2016 tarihli darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL ile birlikte hapishane yaşam koşulları (zaten kötü olan) insanlık dışı ve keyfi uygulamalarla yok edilmiş, hak ihlalleri arttırılarak devreye konulmuştur.

Tutsaklar Kandıra hapishanesinde uğradıkları işkenceleri ve hak gasplarını raporlaştırdı

«Devletin hapishaneler sisteminde hükümlü ve tutuklular, devrimci tutsaklar "zararlı düşünce ve fikirlerinden arınması gereken hastalar" olarak görülmektedir. "Tedavi" yöntemi olarak da her türlü işkence, baskı ve zor, çeşitli hak gaspları en ince ayrıntısına kadar hayata geçirip uygulanmaktadır. « 

 

KAMİL TURANLIOĞLU

2 NO’LU F  TİPİ HAPİSHANE

P.K.145 A-3-8

KANDIRA - KOCAELİ

***

Sevgili Adil Hocam merhaba...

Hasta Tutsak hapishanede kaybettiği yoldaşı Hüseyin Dinç'i anlattı

“Sabah aynı yaşam sevinci, aynı ruhu ve mücadele coşkusunu (hapishanede beraber) yaşadığımız yoldaşımızın ölümünü akşam yaşamak, acıyı anlatılmaz kıldı. Uzun yıllar birlikte mücadele yürüttüğümüz Hüseyin Dinç yoldaşımızı 15.10.2015, saat 14:30 civarında kalp krizinden kaybettik.”

Sevgili Adil Hocam Merhabalar...

Nasılsınız? Umarız ki iyisinizdir. Bizler elimizden geldiğince iyi olmaya çalışıyoruz.

Hocam, sistemin hapishaneler politikası ve insana-insan olana dair köhnemiş zihniyetiyle; Hasta Tutsaklar arasında bulunan bir yoldaşımızı daha kaybettik.

HASTA TUTSAK KAMİL TURANLIOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Sevgili hocam merhaba,

Öncelikle en içten duygularla kucaklıyorum sizleri. Göndermiş olduğunuz yazı ve yılbaşı kartınızı aldık. Teşekkürler. Yayın yasağı konusunda alınmış olan karar geri çekildi fakat ucu açık bir şekilde olduğundan dolayı her an yeni versiyonu ile karşı karşıya kalmamız büyük ihtimal. Sizlerinde gayet iyi bildiği üzere hapishanelerde bu durum özellikle son süreçlerde rutin bir hal almıştır. Bende gerek bu rutini, gerekse yaşadığımız sağlık sorunları… Vb ifade eden bir mektupla yaşadığımız durumu sizinle paylaşmak istedim.

KORSAKOF’LU VE BİR BACAĞI PROTEZ OLAN TUTSAK KAMİL TURANLIOĞLU’NDAN MEKTUP VAR

“Buradaki hasta tutsaklar olarak İdris ve Hakan hewaller, Abdullah Kalay yoldaş ve bana da adli tıptan “hapishanede kalabilir” raporları verildi. Abdullah yoldaşın kalbi yüzde 30 çalışıyor son gelen raporun kısa meali şöyle söylenebilir “nasılsa ölecek, içerisi-dışarısı fark etmez”. Yoldaşımızın yüzde 30 atan kalbinden, bizden korkuyorlar. Bunlardan bir şey beklediğimiz yok.

Çocuklar Birer Yıldız

Çocuklar Birer Yıldız

Kamil Turanlıoğlu

 

Gökyüzü özgürlük mavisi

Çocuklar birer yıldız

Koşuyorlar çıplak ayaklarla

Özgürlüğe

Maviye…

 

KAMİL TURANLIOĞLU

1 nolu F tipi hapishane

3−1−6−52 Sincan/ Ankara