Tarsus'a Sürgün Edilen Gazel Bulut'tan mektup geldi

Merhaba Adil Okay,

Sizi dışarıda iken sosyal medya üzerinden sürekli takip ediyordum. Paylaşımlarınızı ve tutsaklar için gösterdiğiniz çabaları takdir ediyorum. Paylaşımlarınız sayesinde uzun süredir görmediğimiz arkadaşlarımızın fotolarını görebiliyor onlardan haber alabiliyorduk.

Evet, kısa bir süre önce ben de yeniden bu beton duvarlar arasındaki tutsaklar kervanına katıldım. Ben Gazel Bulut. 2012-2013 yılları arasında Dersim’de Özgür Gelecek Gazetesi muhabirliği yaptım. Muhabir kimliğimle katıldığım tamamı ifade özgürlüğü kapsamına giren eylem etkinliklerden dolayı 2013'te tutuklandım. Yaklaşık 11 aylık tutsaklık sonucu denetimle tahliye oldum. Daha sonra örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmaktan 10 yıl 10 ay hapis cezası aldım. Yargıtay'a itirazımızı yaptık. 3 yıl boyunca her hafta imza attım. Bu süre içerisinde Çiğdem Arjin adında bir kızım oldu. 2017 Mayıs ayında Yargıtay 16. Ağır Ceza Dairesi tarafından hapis cezam onandı. 31 Temmuz 2017 tarihinde Muğla'da yakalanarak Muğla E Tipi Hapishanesi’ne gönderildim.

Muğla Hapishanesi’nde FETÖ harici siyasi tutsakların kalabileceği koğuş olmadığı için 28 gün boyunca disiplin cezası alan tutsaklar için özel hazırlanmış hücrede tutuldum. Hücreye koyulduğum ikinci gün ailem İstanbul’da yaşadığı ve 20 aylık bebeğim olduğu için Bakırköy ve Gebze Hapishanelerine nakledilmek istediğimi çocuğumu yanıma alacağımı belirten bir sevk dilekçesi yazdım. Ayrıca TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’na hücrede yaşadığım hak gasplarını anlatan bir dilekçe yazdım. Bunun üzerinde Hapishane idaresi tarafından yakın zamanda istediğim hapishanelerden birine sevkimin yapılacağı söylendi. 27 Ağustos 2017 tarihinde sevk edileceğim söylenerek sabah erken saatlerde hücreden alındım. Ben Bakırköy veya Gebze'ye gitmeyi beklerken ring aracında tesadüfen Tarsus'a sürgün edildiğimi öğrendim. Muğla'dan Tarsus Hapishanesine 26 saatlik aç ve susuz bir yolculuk sonucu ulaştık. Hemen Gebze'ye sevk edilmem için bir dilekçe verdim. Dilekçeme red cevabı geldi. Gerekçeleri beni buraya güvenlik gerekçesiyle getirmişler bu nedenle bulunduğum hapishanede 6 ay kalmak zorundaymışım. Kendi isteğimle gelmediğim bir yerde 6 ay zorla tutularak beni ve bebeğimi mağdur ediyorlar. Bebeğimin bana ihtiyacı var. Yaklaşık 2 aydır hiç görmüyorum. Yanıma almayı çok istiyorum. Ancak bulunduğum hapishanenin gündemden takip ediyorsanız çok zor olduğunu bilirsiniz. Çocuklara ihtiyaçları olan çoğu şey verilmiyor. Burada iki çocuk var ancak çok zorluk çekiyorlar. Beslenme sağlık ve diğer ihtiyaçlar konusunda yeterli ilgi gösterilmiyor.

Aileme yakın olduğu için ayrıca anneleri ile birlikte kalan çocuklar için daha fazla imkân sağlamalarından kaynaklı istediğim hapishanelere sevkimin yapılması için uğraşıyorum.

Kızımı, kokusunu çok özledim. Victor Hugo'nun bir sözü vardır ya "Bir insanı sürgüne gönderdin. Tamam. Ya sonra? Bir ağacı köklerinden ayırabilirsiniz, ama gündüzü gökyüzünden koparamazsınız. Yarın güneş doğacak!" Beni kızımdan kopardılar ancak yarın doğacak güneşe inancım tam.

Kendinize iyi bakın, Umutla ve Dirençle kalın...

15-09-2017

GAZEL BULUT

İlişkili İçerik