Sürgünler - Sevkler ve Güncel Tutsak Adresleri Hakkında Yeniden

27.03.2016
 
SÜRGÜNLER VE ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ HAKKINDA YENİDEN
Görülmüştür Ekibi olarak web sitemizdeki (www.gorulmustur.org) adres listesini güncelliyoruz. (http://gorulmustur.org/icerik/guncel-tutsak-adresleri)
Bunun için mesai yapıyor, takipçilerimizin mesajlarından, basından ve tutsak ailelerinden bilgi alıyoruz.
Tutsakların hem birbirinden, hem bulundukları şehirlerde kurdukları eş-dost-akraba Dayanışma Ağları'ndan da koparılışı sözkonusu. Tutsaklar, bırakalım ailelerinin ikamet ettiği şehirleri; ikamet ettikleri şehirlerden yüzlerce kilometre uzaklıktaki coğrafyalara sürülüyor. Ve o coğrafyanın şu anki tablosu içerisinde; yüzlerce tutsağın görüşçüsünün olabilmesi dahi mucize haline gelecek (sadece ve sadece 1.derecede akrabalara-anne, baba, kardeş,eş, çocuk; yenge, enişte, yeğenlerin dahi görüşe gelmesi yasak).
 
YENİ ALDIĞIMIZ BİLGİLER:
-Diyarbakır'daki tutsakların büyük bir kısmı: Rize-Kalkandere L Tipi, Giresun E Tipi, Osmaniye, Bandırma T Tipi, Kocaeli-Kandıra F Tipi, Adana-Kürkçüler F Tipi Hapishaneleri'ne dağıtılarak sürüldüler.
-Siverek'teki tutsakların bir kısmı: Bolu-Düzce T Tipi ve Karabük Hapishaneleri'ne dağıtılarak sürüldüler.
-Ağrı'daki tutsakların bir kısmı: Balıkesir-Kepsut L Tipi Hapishanesi'ne sürüldü.
-Kastamonu İnebolu'daki politik tutsakların bilindiği kadarıyla tamamı: Kocaeli-Kandıra F Tipi, Tekirdağ 1 ve 2 No'lu F Tipi, Bolu T Tipi, İzmir-Kırıklar F Tipi ve İzmir-Şakran T Tipi Hapishaneleri'ne dağıtılarak sürüldüler.
-Şırnak'taki tutsakların bir kısmı: Önce Trabzon E Tipi'ne sonra apansız Bayburt M Tipi Hapishanesi'ne sürüldüler. Bir kısmı da Rize-Kalkandere L Tipi Hapishanesi'ne sürüldü.
-Van'daki tutsakların bir kısmı: Tekirdağ 1 ve 2 No'lu F Tipi Hapishaneleri'ne dağıtılarak sürüldüler.
-Batman'daki tutsakların önemli bir kısmı: Kırıkkale F Tipi, Ankara-Sincan F Tipi, Malatya E Tipi ve Midyat M Tipi Hapishaneleri'ne dağıtılarak sürüldüler.
 
BU KARANLIK GÜNLERDE TUTSAKLARI YALNIZ BIRAKMAYALIM. BU GÜNE KADAR MEKTUP ARKADAŞI OLMAYAN TAKİPÇİLERİMİZE SESLENİYORUZ: "SİZİN HÂLÂ BİR MEKTUP ARKADAŞINIZ YOK MU. AMA ONLAR SİZİN İÇİN HAPİSTELER, UNUTTUNUZ MU?"
 
İletişim Adresimiz: www.gorulmustur.org
Güncel Tutsak Adresleri: http://gorulmustur.org/icerik/guncel-tutsak-adresleri
 
Görülmüştür Ekibi
 

İlişkili İçerik