"Şiir ve roman çalışmalarımdan oluşan beş adet dosyama el konuldu"

10.01.2024

 

Merhaba.

                Öncelikle siz ve değerli ilgililere en içten selam, sevgi ve hürmetlerimi önemle gönderiyor, derin sağlık dileklerimle yaşam ve çalışmalarınızda üstün başarılar temenni ediyorum. 

                2 Ekim 2023 tarihinde Elbistan zindanından bir grup arkadaşla bu zindana sürgün edildim. "Şiir ve roman çalışmalarımdan oluşan beş adet dosyama el konuldu. "Sürgünden önce, sözde arama adı altında uğradığımız fiziki ve manevi işkence uygulamaları, zaten o dönem kamuoyuna mal olmuştu. Bu boyutundan ziyade, benim için son derece üzücü olan, şiir ve roman çalışmalarımdan oluşan beş adet dosya defterime, yine günlük ve denemelerimden oluşan ajandalarıma el koyulması ve başvurularıma rağmen tarafıma iade edilmemiş olmaları oldu. Zira o çalışmalarım iade edilmiş olsalardı, değerlendirmeniz açısından sizlere göndermekten memnuniyet duyardım. Son zamanlarda, kendisi henüz elli beş yaşındayken, kanser illetinden çok erken kaybettiğim Zeliha ablamın derin üzüntü, hüzün ve keder yüklü acısını da yoldaşlara, dostlara böyle namelerle, duyguların ve zihinselliğin yazı diliyle sağaltmaya, güce dönüştürmeye çalışıyorum. 

                Namemin sizlere mutlaka ulaşacağı ve değerli cevabınızı da alacağım umuduyla, tekrardan toplumsal özgürlüğümüzün derin özlemi yüklü selam, sevgi ve hürmetlerimi derin sağlık ve çalışmalarında büyük başarı dileklerimle iletiyorum. Kendinize çok iyi bakın. Yazışmak dileğiyle. 

 

Kemal DEMİRBAŞ

Yüksek Güvenlikli Hapishane

C-Blok 4. Koridor C-2/22

Döşemealtı/ANTALYA