İsrail Hapishanelerinde 4.700 Filistinli Tutsak Açlık Grevinde

İSRAİL’İN KANLI ELLERİ FİLİSTİNLİLERİ KATLETMEYE DEVAM EDİYOR

ZULMÜNÜZ SONUNUZUN HABERCİSİDİR

DİRENEN FİLİSTİN HALKI KAZANACAK!

İsrail hapishanelerinde Filistinli tutsaklara yönelik baskılar artarak sürüyor. Ağır hasta tutsakların tedavilerinin yapılması, koşulların düzeltilmesi için Filistinli tutsaklar bir süre önce açlık grevine başlamıştı. Kanser hastası tutsak Meysere Ebu Hamdiye, geçtiğimiz Salı günü tedavisi yapılmadığı için şehit düştü İsrail hapishanesinde. Bunun üzerine yaklaşık 4.700 Filistinli tutsak açlık grevine başladı.

Türkiye’de de AKP iktidarı, İsrail’in zulmüne karşı çıkıyor gibi görünürken aynı İsrail gibi hasta tutsakları tecrit hücrelerinde çürütmeye, katletmeye çalışıyor.

Hamdiye’nin şehitliğinin ardından Filistinlilerin tepkileri meydanlara taştı. Batı Şeria’da genel grev ilan edildi. İsrail askerleri Filistinlilere saldırarak Tulkarem kentinde 2 Filistinli genci katletti. Tüm Filistin’de halk cenaze törenlerinde ve gösterilerle İsrail’e tepkisini gösteriyor. Bu gösterilere de saldıran İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, “Eğer sükunet ihlal edilirse tekrar saldırabiliriz” diyerek Filistin halkını yine ölümle, katletmeyle tehdit ediyor.

İsrail’in zulmü zindanlarında ve Filistin sokaklarında sürüyor. AKP’nin İsrail zulmüne karşı sahte efelenmeleri sonuç vermiş(!) ve daha yeni “özür dilemiş”ti oysa İsrail hükümeti... Her şeyin bir karşılıklı danışıklı dövüş olduğu ne kadar da açık. Amerika’nın talimatıyla “barışan” İsrail ile AKP, zulümde ortaklığa devam ediyorlar. Amerikan emperyalizmin Ortadoğu’daki çıkarları gereği birlikte hareket etmelerini istedi Amerika. Zaten aralarında süregelen sahte çatışma da böylece bir kenara bırakıldı şimdilik.

İsrail hapishanelerde ve sokaklarda Filistin halkını katletmeye, öldürmekle tehdit etmeye devam ediyor. İsrail’e “sert çıkan”, “One minut” diyerek Ortadoğu halkları üzerinde  “zalime karşı duran lider” görüntüsü çizerek, ABD’nin politikalarını daha rahat uygulamayı amaçlayan AKP iktidarı da Türkiye hapishanelerinde ve tüm alanlarda halka saldırmaya devam ediyor.

Zulümde ortaktırlar, tepkileri, özürleri sahtedir onların!

ABD’nin Suriye’ye saldırı politikalarında birlikte hareket etmeleri gerektiği için aralarında anlaşmışlar, aralarındaki sahte gerginliğe ara vermişlerdir. Bu nedenle sesini çıkarmıyor AKP. Böyle olmasa da, sesini çıkarsa da yine ikiyüzlüce olacaktı zaten AKP’nin sözde tepkisi. AKP İsrail’le her alanda sıkı bir işbirliği içerisindedir. Bugüne kadar ekonomik-askeri tüm ilişkileri aksamadan, hatta daha da büyüterek sürdürdüler.

İsrail, hapishanelerinde kanser hastası Hamdiye’yi katlediyor. AKP, tecrit hücrelerinde onlarca hasta tutsağı katletti; tedavilerini engelleyerek, tahliye etmeyerek katletmeye devam ediyor. İsrail de, AKP iktidarı da zulümlerine, sömürülerine karşı çıkanlara vahşice saldırıyor. İkisi de Suriye halkına karşı ABD adına saldırıyor, açıktan işgale hazırlanıyorlar.

AKP Filistin halkına zulme karşı değildir!

AKP,  İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne karşı olmak bir yana, bu zulmün ortağıdır. İsrailli pilotların Türkiye’de nasıl eğitildiği, Erdoğan’ın Davos’taki İsrail’e çıkışı gündemdeyken de sürüyordu bu ilişki her yönüyle, bugün de sürüyor. Bugüne dek israilletürkiye arasında her türlü ekonomik, askeri ilişkiler aksamadan sürdü.

AKP, İsrail’e sözde çıkışlarıyla Ortadoğu’da “büyük lider” havası estirerek, ABD’nin politikalarını uygulamada nünü açmayı amaçlamıştır. İsrail-AKP işbirliği içinde Ortadoğu halklarını katletmek, ABD egemenliğini sağlamak için canhıraş çalışmaktadırlar. Bu işbirliği içinde Filistin halkının kanını döktüler, Suriye halkının kanını da dökmekte ortaklılıklarını sürdürecekler…

Zulmünüz sonunuzun habercisidir, direnen halklar kazanacak!

Zalimin sonu yaklaştıkça artarmış zulmü. Halkları sindirmek için saldırılarını ne kadar artırsalar, halkların öfkesini o kadar büyütürler. Direnen Filistin halkı, Anadolu halkları; zalimlerin gözünü korkutmaya devam ediyor. Direnen halklara karşı baskı ve zulüm uygulamaktan başka bir çözümleri yoktur zalim emperyalizmin işbirlikçisi, faşist iktidarların.

Zulüm varsa direniş de olacaktır!

Direniş varsa zafer kaçınılmazdır!

Ortadoğu ve Anadolu halkları ikiyüzlü sahtekarların gerçek yüzlerini görerek; ancak kendi güçlerine güvenerek, örgütlenerek, direnerek, savaşarak kazanacaklardır. Kurtuluşumuz kendi ellerimizdedir. Örgütlenmiş direnen halklar mutlaka kazanır.

AKP ve Erdoğan’ın Filistin halkının kurtuluşuna zerrece katkısı olamaz. Erdoğan Ortadoğu halklarının dostu değil, sinsi ve ikiyüzlü düşmanıdır.

Halkların gerçek dostu devrimcilerdir. Halkların kurtuluşu için yalnızca devrimciler her türlü bedeli göze alarak mücadele ederler. Devrimciler ancak halkla içiçe, yanyana, halkın en önünde savaşır. Halkları kurtuluşa götürecek dek güç devrimcilerdir.

İsrail Filistin halkına, Filistinli tutsaklara saldırmaktan vazgeçmelidir. İsrail’in Filistin halkına zulmüne karşı sesini çıkarmayan sahtekar AKP iktidarı, Anadolu ve Ortadoğu halklarına zulmetmekten vazgeçmelidir. Önünde sonunda halklar zalimlerin mezarlarını kazacak, onları sonsuza kadar tarih sahnesinden sileceklerdir.

FİLİSTİNLİ TUTSAKLARIN TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

HASTA TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

İSRAİL VE AKP İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ORTADOĞU HALKLARINA SALDIRMAYA HAZIRLANIYOR, AKP SAHTEKAR VE İKİ YÜZLÜDÜR, ORTADOĞU HALKLARININ DOSTU DEĞİL DÜŞMANIDIR!

EMPERYALİZM YENİLECEK DİRENEN HALKLAR KAZANACAK!

 

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

Kaynak: halkinsesitv.com

İlişkili İçerik