Hasta Tutsaklardan ERGÜL ÇİÇEKLER’in yeni mektubu

En son bana "cezaevinde kalabilir" raporu verdi. Bir yıl götür getir yaptılar, hiçbir ciddi muayene yapılmadı. Adli-tıpta ise tek yaptıkları bir adamın bana bir dakikadan az süre zaman ayırması oldu. Gerçi şaşırmadım. Aynı kurum daha bir ay olmadı Mehmet Canpolat’a cezaevinde kalabilir raporu verdi. Bu raporu verdikten sonra 48 saat geçmeden Canpolat’ı yitirdik. Başka örnekleri de var.

Değerli Dost Merhabalar.

Yolladığın takvimli kartı ve bilgisayar çıktısı savunmanla ilgili yazıları aldım. Takvim için teşekkürler. Bir acayip dava olan salyangoz davasının da kapandığını öğrendim böylece. Bildiğiniz TC kafası ille bir mahkeme sopasını ille sallandıracak başının üstünde şairin, yazarın ille verecek ya o mesajı “bak gözüm üstünde” diyecek. Lakin geçmişte çokta işe yaramayan bu mesajlar bugün hiç yaramıyor. Ama işte yenilen pehlivan misali hep deneyecektir.

Sağlık durumlarımız iyi ya da öyle sayılır. Burada durumlar ise bildik tecrit uygulamaları. Kobanê için DAİŞ çetesi saldırınca dayanışma maksatlı ve TC'nin DAİŞ'e destek verdiğinin altını kalın harflerle çizdiğimiz bir açlık grevi yapmıştık. Dava açmıştı devlet ne tesadüf tam da bu güruh Kobanê'den defedildiği gün bize de ceza verdiler. Biz bu eylemle Rojava devrimini Kobanê'yi, halkların özgürlük mücadelesini selamlamıştık. Cezalarda (aldığımız) karşı tarafa verilen bir selam olsa gerek. Tabi biz böyle bir nedenle ceza almayı onur sayarız.

Adlı tıp ise icraatlarına son gaz devam ediyor. En son bana "cezaevinde kalabilir" raporu verdi. Gerçi buradaki gerek tıp fakültesi gerek devlet hastanelerinin tavrı da adli-tıpla paralel. Bir yıl götür getir yaptılar, hiçbir ciddi muayene yapılmadı. Adli-tıpta ise tek yaptıkları bir adamın bana bir dakikadan az süre zaman ayırması oldu. Gerçi şaşırmadım. Aynı kurum daha bir ay olmadı Mehmet Canpolat'a cezaevinde kalabilir raporu verdi. Bu raporu verdikten sonra 48 saat geçmeden Canpolat'ı yitirdik. Başka örnekleri de var. Adli tıptan alınan bu raporla devletin yaptığı bu şey daha mı etik oluyor. Sallandırmıyorlar bir ipin ucunda, böyle daha az göze batıyor işte. Çürüme, işte sistemin her yanını sarmış ve temiz bir şey kalmamış. Canpolat'a sağlam raporunu yazarken o doktor geçinenler biliyordu Canpolat 40 gündür komadaydı… Ha bir de utanmadan 550 TL'lık fatura yollamış "Adli Tıp". Tabi zırnık ödemem. İlki bu gayri ahlaki hem hasta insanlara kasıtlı olarak iyi raporu ver hem de onları soymaya çalış. Zaten bu parayı isteme hakları da yok varsa da vermem. Hadi bakalım kolaysa alsın. Kendini doktor dışında her işe görevli sayıyorlar. Gardiyanlık, zindancılık, devletin koruyuculuğu şimdi de vergi ve para tahsilatçısı. Tabi bu kadar işi olunca doktorluk yapmaya zaman kalmıyor. Tabi bunlar benim biraz esprili biraz da iyi niyetli yorumum.

Hiç şaşırmadık bir postamızın daha gizemli şekilde kaybedilmesine pardon kaybolmasına. Ama daha inatçı olduğumuzu düşünüyorum. Bu uzun soluklu bir inat savaşı bürgün bu işte görevli kimse pes edecek inanıyorum ya da bir ara delirecek. Artık onun için en iyisi hayırlısı neyse o olsun bak ne kadar insancıl ve niyetliyim.

Kobanê'deki anlamlı zafer bizleri çok sevindirdi. Bu çetenin Şengal, Irak ve tüm Suriye’de kesin bir yenilgiye uğrayacağı günlerde elbet gelecektir. Gerçi hala ısrarla korunan kollanan bir çete bu. Zaten Hatay halkına gözdağı vermek istediler. .. Kobanê'de yenilgiye uğrayınca çöküşü hızlanır. Zaten hem Irak hem Suriye’de bazı Sunni Arap aşiretleri DAİŞ denen bu güruha karşı cephe açmaya başladı. Neyse uzattım galiba, kusuruma bakma olur mu.

Hewal Adil kendine çok iyi bak bizden eşine ve Öykü’ye çok çok selamlar.

Görüşmek dileğiyle

Sevgilerimle  01.02.2015

Ergül ÇİÇEKLER

1 NOLU F TİPİ CEZAEVİ C-8-90

PTT CEZAEVİ ŞUBESİ İZMİT / KOCAELİ

İlişkili İçerik