Cezaevlerinin kalbi Kobanê’de!

Afyonkarahisar E Tipi Cezaevi’nde bulunan Hamdullah Özen, Osman Gül, Ramazan Çınar ve Mehmet Arbus, Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Batman M Tipi Cezaevi’nde bulunan PJAK’lı tutsaklar Ehlam Kaçar, Felek Gasyak, PKK’li tutsaklar Ahmet Mamo, Şirin Bağlı, İhsan Koşer, Süleyman Öztoprak, Mehmet Çetin, Hasan Acar, Fırat Boral, Ahmet Çelik, Özkan İnci ve Aydın Aslan Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Gümüşhane E Tipi Cezaevi’nde bulunan Mustafa Geylani, Mehdi Baştimur, Metin Serhat, M. Maşuk Abay, Turgut Erarslan ve Turan Arslan Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Beycuma M Tipi Cezaevi’nde bulunan Mehmet Erbey ve Selami Keleş, Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Kırıklar 1 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan 90 kişi civarındaki PKK, MLKP ve SDP’li tutsaklar Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Oltu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Nejla Çoruh ve Şehriban Emengen, Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladılar.

Elbistan E Tipi Cezaevi’nde bulunan okurlarımız, başladıkları açlık grevinin dönüşümlü şeklinde devam ettiriyorlar. Daha önce açlık grevinin dönüşümsüz olduğunu yazmışlardı.

Kandıra 2 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan okurlarımız, Rojava’ya yardım kampanyasına topladıkları 2800 lira ile katıldılar. Bu cezaevinde bulunan Turan Günana, Kenan Gezici, Şiraz Işık, Ali Çabuk, İsmail Ayırtır, Habib Güler, Kazım Karatoprak, Sadettin Yaşar, Abdullah Altuntaş, ilk grup olarak Kobanê’ye yardım koridoru açılması talebiyle 15 Ekim 2014 gününden itibaren dönüşümlü süresiz açlık grevine başladılar.

Kobanê’deki IŞİD katliamına karşı çıkmak üzere İzmir’de yapılan protesto gösterilerinde darp edilerek gözaltına alınıp tutuklanan Hasan Yıldız, Kırıklar 1 nolu F Tipi Cezaevi’ne konuldu. Tedavi ihtiyacı olan Hasan Yıldız, 15 gündür tecritte tutuluyor ve odalardan birine verilmiyor.

Şakran 3 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan tutsaklar, Rojava Devrimi’ne katkı olarak 1000 lira, bir televizyon ve 5 buzdolabını ilgili kurumlara gönderdiler. Okurlarımız daha sonra da katkıda bulunmaya devam edecekler.

Elazığ E Tipi Cezaevi’nde bulunan PKK ve TKP-ML davasından tutsaklar, Rojava’daki halkımıza yardım etmek ve onlarla dayanışma içerisinde olmak için topladıkları 560 lirayı, ilgili kurumlara gönderdiler.

Halen Antep H Tipi Cezaevi’nde bulunan Abdülaziz Özdemir, 9 Ekim 2014 günü kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Acil Servise götürülen Özdemir, iki gün yoğun bakımda kaldı. Orada anjiyo oldu. Adalet Bakanlığı’na verilen listede birinci derece ağır hasta listesinde bulunan Abdülaziz Özdemir’in tahliye edilmesi için ölmesini mi bekliyorlar?

Daha önce Silivri 6 nolu L Tipi Cezaevi’nde bulunan ve ailesi Kadıköy tarafında ikamet eden Ramazan Tuncel, Maltepe 1 nolu L Tipi Cezaevi’nde bulunan kardeşinin yanına gitmek için sevk isterken, kendisi Silivri 8 nolu L Tipi Cezaevi’ne gönderilmiş. Siyasi tutsaklardan okunmuş kitap göndermesini rica eden Ramazan Tuncel’in adresini vereyim: 8 nolu L Tipi Cezaevi / C-15 / Silivri - İSTANBUL

Tekirdağ 1 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan Abdulmecit Arslan, yakalandığı akciğer kanserinin tedavisi amacıyla Metris R Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Arkadaşlarının dikkatine...

Yirmi yılını zindanda geçiren ve birkaç ay önce ölüm sınırındayken, tedavi edilmek üzere tahliye edilen Ramazan Özalp’in yaşamını yitirmesi üzerine içerideki yoldaşları, ailesine başsağlığı diliyorlar.

Kandıra 2 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Erdi Yılmaz, okunmuş kitaplarından bekliyor. Adres şöyle: 2 nolu T Tipi Cezaevi / C-13 / Kandıra - KOCAELİ

Kandıra 2 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Barış İnan’ın gönderdiği iki karikatürü aldık. Teşekkürler...

Batman M Tipi Cezaevi’ndeki okurlarımız, Şakran 3 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Mirze Öztekin’in ağabeyi Cemal Öztekin’in Kobanê’de şehit düşmesi üzerine Öztekin ailesinin acısını derinden paylaşıyor ve baş sağlığı diliyorlar.

Şırnak’ta 4 yıl önce tutuklanan Nihat Kakız, konulduğu Midyat M Tipi Cezaevi’nden Silivri 5 nolu L Tipi Cezaevi’ne sevk edilmiş. Memleketi Diyarbakır’a yakın bir cezaevine sevk isteği konusunda Cumhurbaşkanı’na mektup gönderen okurumuza, isteğin uygun bulunmuştur cevabı geldikten sonra, bu kez de Silivri 8 nolu L Tipi Cezaevi’ne sevk edilmiş. Arkadaşlarının dikkatine...

Bu hafta gelen mektupların çoğunda, Adana’da kalleşçe öldürülen dağıtımcı arkadaşımız Kadri Bağdu için başsağlığı mesajları geldi. Teşekkür ediyoruz.

En son Maltepe Çocuk Cezaevi’nde bulunan ve 18 yaşına bastıktan sonra başka bir cezaevine sevk edilmiş olması gereken Kamil Şen’in hangi cezaevinde olduğunu arkadaşları merak ediyor.

BİR RİCA: İçeriden sayfamızdan en az 3-4 yazı yayınlamak istiyoruz. Bu nedenle yazılarınız bir sayfa olsun diyoruz. Bunu bazı okurlarımız, bir sayfa değil de bir yaprak olarak algılıyor galiba. Yazı tek yaprağın her iki sayfasını doldurunca yayınlanamıyor malesef...

KİTAP ÇALIŞMASI

Pozantı Cezaevi hakkında bir kitap çalışması yapılıyor. Orada kalanların yaşadıklarını aşağıdaki adrese göndermesi isteniyor.
Ozan Bektaş
2 nolu F Tipi Cezaevi / C9-93 / Sincan - ANKARA

MEKTUBU GELENLER:

Durye Odabaşı Demiroğlu - Diyarbakır E Tipi Cezaevi
Denis Cristina Moiceanu - Bakırköy Kadın Cezaevi
Nejla Çoruh - Oltu T Tipi Cezaevi
Hamdullah Özen - Afyonkarahisar E Tipi Cezaevi
Murat Gürbüz - Bandırma 2 nolu T Tipi Cezaevi
Süleyman Öztoprak - Batman M Tipi Cezaevi
İhsan Hoşer - Batman M Tipi Cezaevi
Kadri Han - Bayburt M Tipi Cezaevi
Mehmet Erbey - Beycuma M Tipi Cezaevi
Murat Türk - Bolu F Tipi Cezaevi
Muhammet Bazencir - Bolu F Tipi Cezaevi
M. Zeki Deniz - Bolu F Tipi Cezaevi
Rıdvan Bazencir - Bolu F Tipi Cezaevi
Ercan Özmüş - Çanakkale E Tipi Cezaevi
Aydın Yavuzer - Çorum L Tipi Cezaevi
Hasan Göksungur - Elbistan E Tipi Cezaevi
Ali Demir - G.Antep H Tipi Cezaevi
Hasan Doğan - G.Antep H Tipi Cezaevi
Mustafa Geylani - Gümüşhane E Tipi Cezaevi
Erdi Yılmaz - Kandıra 2 nolu T Tipi Cezaevi
Barış İnan - Kandıra 2 nolu T Tipi Cezaevi
Erol Şen - Kandıra 2 nolu T Tipi Cezaevi
Şirin Taşdemir - Karabük T Tipi Cezaevi
Abdullah Oral - Kırıklar 1 nolu F Tipi Cezaevi
Abdulmecit Arslan - Metris R Tipi Cezaevi
Ömer Acma - Siirt E Tipi Cezaevi
Taner Hacılar - Silivri 7 nolu L Tipi Cezaevi
Ramazan Tuncel - Silivri 8 nolu L Tipi Cezaevi
Nihat Kakız - Silivri 8 nolu L Tipi Cezaevi
Ozan Bektaş - Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi
M. Suat Gürbüz - Şakran 3 nolu T Tipi Cezaevi
Serbest Ekeren - Şırnak T Tipi Cezaevi
Cahit Yaşar - Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi
Cemal Bozkurt - Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi
Şehmus Anik - Tokat T Tipi Cezaevi
Murat Baltaş - Trabzon E Tipi Cezaevi
Mehmet Öztekin - Van F Tipi Cezaevi

Kaynak: www.ozgur-gundem.com

İlişkili İçerik