"Baharda Kalmak Dileğiyle." Tutsak Çizer Şerivan Al Mahmud'tan yeni çizimler ve mektup var

Merhaba Görülmüştür Ekibi 

              Öncelikle sizlere buradan kucak dolusu sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Şimdiden tüm Görülmüştür ekibi ve okuyucuların kurban bayramını kutluyorum:) Bu hafta sizlere iki resim çizdim:) Öncelikle Doğanın Tanrıçası gibi bir kadın figürü çizdim. Sonra etrafını Bahar Şenliği gibi çiçeklerle ve kelebek ile donattım. Rengarenk renklerle boyadım. Muhteşem renklerle göze hitap etsin, iç açıcı, ferahlatan bir resim olsun istedim. Öyle de oldu. Çiçekler, kelebekler, uğur böcekleri, yapraklar rengarenk oldular. Yağlı boya ile tuvale yapsaydım Evime Asardım baktıkça içim açılırdı. Herkes mutlaka evinde, ofisinde böyle bir tabloyu ister. Kim istemez ki? 

              Resmi bitirip şöyle kendime bir kahve yapıp uzun! uzun! incelerken, garip bir şey fark ettim! Biz kadınlar da hep böyleyiz. Çoğumuz kendimizi karşı cinse hazırlamak için aynanın karşısına geçip saatlerce en pahalı kozmetik ürünlerimizi masamızın üstüne serip en güzeli, en alımlısı, en çekicisi olmak için onca zahmete katlanıp kendimizi boyarız. Allıklar, pulluklar ressam edasında boyalarda kayboluruz. Karşı cinsin Top 10 listesinde hep birinci olmak isteriz. Onca saat süslenip en güzeli benim diye sevinç nidalarıyla evden çıkıp aynı resimde olduğu gibi Tanrım! Her şey ne kadar güzel, çiçekler, kelebekler, uğur böcekleri, şarap, AŞK her şey mükemmel. Sunum başarılı olduğunda herkes alacağını aldığına göre o zaman hesabı da DİLBER’e bırakalım o ödesin. Değil mi?

              Diğer resme gelince diğer resim kimsenin hoşuna gitmeyecek tipten. Bunu yağlı boya tuvale aktarsam kimse evine asmayı bırak, evinden içeri sokmaz. Kadının sağ gözü var mı yok mu o belli değil, kaşı olması gereken yerde dikişler var, yüzünden kanlar akıyor. Kim ister böyle bir resmi evinde, kazara bu resmi evde görsen hemen üstünü bir örtüyle kapatıp saklama gereksinimi duyarsın herhalde. 

Duygusallığı bir köşeye bırakıp Analitik düşündüğümde ne yazık ki! çok garibime gidiyor. Bırak başkasını biz kadınlar da böyleyiz. Karşı cinse alacak verecek defterini kapattığımızda DİLBER de hesabı kapattıktan sonra çiçekler, kelebekler, uğur böcekleri kaybolur. Yerini sol kroşelere bırakır, burnunun üstüne kafa darbeleri iner, tekme izleri üstünden eksik olmaz. 

Garip olan şu El alem duymasın, kimse görmesin diye yine koşa! koşa! sığındığımız liman makyaj malzemelerimiz oluyor. Karşı cinsin bizlerde oluşturduğu tahribatı onarma görevi de bizde. Bu ucuz fondötenler kapatmaz bu morlukları! Daha kaliteli ve daha pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden mi çantalarımızda bu kadar makyaj malzemelerine yer veriyoruz? Öperse rujumu tazelerim, döverse basarım fondöteni. Geçen gün haberlerde gördüm kozmetik ürünlerini en çok tüketen ülkeler arasında üst sıralardaymışız. Böyle Analitik düşününce kozmetik ürünlerinin tüketiminde üst sıralarda olmamız galiba normal bir durum diye de düşünmeden edemiyorum. 

İlk resimde olduğu gibi çiçeklerle kelebeklerle uğur böcekleriyle Bahar tanrıçalarıyla Baharda Kalmak Dileğiyle.

Selametle Kalın…

Sevgilerimle

03.06.2024

 

Şerivan AL MAHMUD

S Tipi Kapalı Hapishane Oda C/3

IĞDIR