Aklımız Kobanê’de

Gebze M Tipi Cezaevi’nde bulunan PKK-PAJK, MKP ve TİKKO’lu kadın tutsaklar, çok sayıda battaniye, yazlık-kışlık giyim, çamaşır ve çorabı Şengal ve Rojava’daki halklara ulaştırılmak üzere ilgili kurumlara gönderdiler. Dahası IŞİD katliamlarına karşı yapılan iki günlük açlık grevine de katıldılar.

Giresun E Tipi Cezaevi’nde bulunan 25 tutsak, iki buzdolabı, dört televizyon ve bir miktar giyim malzemesini Şengal ve Kobanê halkına ulaştırılmak üzere ilgili yerlere gönderdiler. Kendi duruşlarının dışarıdaki yardımseverlere de örnek olmasını diliyorlar.

İskenderun M Tipi Cezaevi’nde bulunan 13 siyasi tutsak, Rojava ve Şengal için başlatılan yardım kampanyasına 500 lira ile katıldılar. Yüreklerinin onların yanında olduğunu bilinmesini istiyorlar.

Silifke M Tipi Cezaevi’nde bulunan Mustafa Akoğlu, Adil Yıldız ve Cüneyt Yavuz, cezaevi kantininden aldıkları bir koli temizlik malzemesini ve bir koli giyim eşyasını Cizre ve Silopi belediyesine, Şengal ve Rojava’daki halkımıza iletilmek üzere gönderdiler.

Adıyaman E Tipi Cezaevi’ndeki okurlarımız, Şengal ve Kobenê’den kuzeye sığınan halkımıza yardım için battaniye ve kışlık giyecekleri, ilgili adreslere göndermişler.

Silivri 1 nolu L Tipi Cezaevi’nde bulunan Muzaffer Doğan, DAİŞ çetelerine destek veren emperyalist, sömürgeci güçleri ve bu katliamlara sessiz kalan devletleri protesto etmek amacıyla 3 gün açlık grevi yaptı. Okurumuz, tüm yurtsever adli tutsakları da kendisinin yaptığını yapmaya davet ediyor.

Geçen yıl, Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nden 9 kişi Zonguldak’taki Beycuma M Tipi Cezaevi’ne sürgün edilmişti. Buradan kimi okurlarımız ilçe cezaevlerine sevk edildiler. Geçen hafta da Hasan Özmen’in tahliye olmasıyla, buradaki okur sayımız 4’e düştü. Yine de buradaki okurlarımız, bir koli kışlık giyeceği Êzidî halkımıza ulaştırılmak üzere Silopi’ye gönderdiler.

Ufuk Dilek, İskenderunlu bir kişi. Bir cinayet işlediği için ağırlaştırılmış müebbet cezası almış. Dört yıldır İskenderun’daki cezaevinde kalırken, Nisan 2012’de Denizli D Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Ailesi bu yüzden, ziyaretine gelemediği için, ailesinin yakınlarındaki üç yüksek güvenlikli cezaevinden birine sevkini istiyor. Sevk talepleri, sürekli olarak reddedilen Ufuk Dilek, artık dayanamadığını belirtiyor.

Nevşehir E Tipi Cezaevi’nde bulunan Yasin Aka, Mersin’de devam davalarına katılabilmek için -kendi isteğiyle- Adana’daki Kürkçüler F Tipi Cezaevi’ne sevk oldu. Arkadaşlarının dikkatine!..

Daha önce Kırıklar 1 nolu F Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan Faysal Yacan, kendi isteğiyle Şakran 2 nolu T Tipi Cezaevi’ne sevk oldu.

Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan Müzeyyen Arslan ve Mustafa Küçüköner tahliye oldular. Arkadaşlarının dikkatine!..

Şakran 2 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan okurlarımızın kitaba ihtiyacı var. Okunmuş kitaplarınızı oraya gönderebilirsiniz. “Biz okuduktan sonra, kitapları gönderenlere geri iade edeceğiz” diyorlar. Adres şöyle: Mahmut Şeran / 2 nolu T Tipi Cezaevi / C-12 / Şakran - İZMİR

Van F Tipi Cezaevi’nde bulunan Rıdvan Turan isimli okurumuz, kimi arkadaşlarına göndermiş olduğu mektuplarına cevap alamamış. Ayrıca Muş E Tipi Cezaevi’nde birlikte kaldığı arkadaşlarının izini kaybetmiş. Onlardan mektup bekliyor. Arkadaşlarının dikkatine!

Ağırlaştırılmış Müebbet cezası almış kişiler için AİHM’de açılacak toplu dava için istenen belgelerin muhatabı ben değilim. Belge ve bilgiler TUHAD-FED ya da Asrın Hukuk Bürosu’na ulaştırılacak.

Bakırköy Kadın Cezaevi’nde bulunan Denis Cristina-Moiceanu’nun istediği adresleri, kendisine gönderdim. Ancak bayram nedeniyle, kendisine ulaşması zaman alacak. O nedenle, adreslerden birini burada vereyim:

Bekir Bozdağ
Adalet Bakanlığı
Milli Müdafa Cd. 06420 ANKARA

KİTAP ÇALIŞMASI

Şengal hakkında bir kitap çalışması başlatıldı. Buna katkıda bulunmak isteyenler Kürtçenin dört lehçesinde deneme çalışmaları şu adrese gönderilmesi isteniyor: Kenan Gezici / 2 nolu F Tipi Cezaevi / Kandıra - KOCAELİ

KİTAP ÇALIŞMASI

Amed eyaletinin Barıne bölgesinde, 1994 yılında yaşamını yitiren Dr. Sabri (Olcay Bozok) hakkında bir kitap çalışması yapılıyor. Türk kökenli ve Sağlık-Sen üyesi Dr. Sabri’nin yaşamı, pratiği, cenazesinin nerede olduğu hakkında bilgisi olanların aşağıdaki adrese bilgi verilmesi isteniyor: A.Hakan Önür / 1 nolu F Tipi Cezaevi / Sincan - ANKARA

MEKTUBU GELENLER:

Denis Cristina-Moiceanu - Bakırköy Kadın Cezaevi
Pınar Altaş - Gebze M Tipi Cezaevi
Ömer Savuş - Adıyaman E Tipi Cezaevi
Abdullah Yeniyıl  Bandırma 1 nolu T Tipi Cezaevi
Yusuf Akbalık - Bandırma 1 nolu T Tipi Cezaevi
Mehmet Erbey - Beycuma M Tipi Cezaevi
Cemil Yavuz - Çanakkale E Tipi Cezaevi
Osman Tekmen - Çanakkale E Tipi Cezaevi
Ufuk Dilek - Denizli D Tipi Cezaevi
M. Şirin Durdu - Dinar T Tipi Cezaevi
Lütfü Yavuzaslan - Edirne F Tipi Cezaevi
M. Gazali Yazar - G.Antep H Tipi Cezaevi
Özgür İşnaç - G.Antep H Tipi Cezaevi
Ayhan Akış - Giresun E Tipi Cezaevi
Orhan Seven - Gümüşhane E Tipi Cezaevi
Ozan Kisa - Isparta E Tipi Cezaevi
Mustafa Türkoğlu - İskenderun M Tipi Cezaevi
Mutlak Tozun - Kandıra 1 nolu F Tipi Cezaevi
Levent Döndü - Kandıra 2 nolu F Tipi Cezaevi
Kenan Gezici - Kandıra 2 nolu F Tipi Cezaevi
Nevzat Kılıç - Kırıklar 2 nolu F Tipi Cezaevi
A. Kadir Ercan - Kürkçüler F Tipi Cezaevi
Murat Yıldız - Osmaniye 1 nolu T Tipi Cezaevi
Nihat Şahin - Osmaniye 1 nolu T Tipi Cezaevi
Murat Akoğlu - Silifke M Tipi Cezaevi
Muzaffer Doğan - Silivri 1 nolu L Tipi Cezaevi
Ramazan Tuncel - Silivri 6 nolu L Tipi Cezaevi
A. Hakan Önür - Sincan 1 nolu F Tipi Cezaevi
Ahmet Temiz - Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi
Şahin Bulut - Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi
Mahmut Şeran - Şakran 2 nolu T Tipi Cezaevi
Faysal Yacan - Şakran 2 nolu T Tipi Cezaevi
Reber İldem - Şakran 4 nolu T Tipi Cezaevi
Cemal Bozkurt - Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi
Aziz Temel - Van F Tipi Cezaevi

Kaynak: www.ozgur-gundem.com

İlişkili İçerik