Hasta Tutsaklar

Hasta mahpus Kasım Karataş’ın tahliyesi neden engelleniyor?

32 yıldır hapishanede tutulan hasta mahpus Kasım Karataş İHD’ye gönderdiği mektubunda, tahliyesinin haksız ve hukuksuz bir şekilde engellendiğini anlattı.

Otuz iki yıldır bilfiil cezaevindeyim. 2 Ağustos 2023 tarihinde cezam bitti ve şartlı salıverilmem gerekiyordu.

*Bunun için hiçbir hukuki engel yoktu ve hala da yoktur. Çünkü 3.5 yıl önce Urfa 2 Nolu F Tipi Cezaevinden Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevine sürgün edildim. Bu 3.5 yıl boyunca hakkımda ne bir disiplin soruşturması açılmış ne de herhangi olumsuz bir durum yaşanmamıştır. 

Kadınlardan Aysel Tuğluk için imza kampanyası: Ses vermeye davet ediyoruz

Demans teşhisi konulan eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un tahliye edilmesi için "Aysel Tuğluk'a Özgürlük için 1000 kadından çağrı” başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

DUVAR - Cezaevinde hafıza kaybı yaşadığı açıklanan ve “cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen tahliye edilmeyen eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un serbest bırakılması için kadınlar tarafından imza kampanyası başlatıldı. "Aysel Tuğluk'a Özgürlük için 1000 kadından çağrı” başlıklı imza kampanyası 12 Ocak'a kadar devam edecek.

Cezaevinde kansere yakalanan ve tedaviye ulaşamayan KHK’lı Abdulvahit Tuncay hayatını kaybetti

Tekirdağ Cezaevinde kansere yakalanan ve durumu ağırlaşana kadar tahliye edilmeyen Abdulvahit Tunçay yaşamını yitirdi. Doktora götürülmek için 30 dilekçe yazan Tunçay, 4-5 ay boyunca sabahlara kadar sandalye üzerinde sabahlamak zorunda bırakıldı. Ailesi, Tunçay’a cezaevinde çok eziyet edildiğini ve ölümü terk edildiğini söyledi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL | 4 Mayıs 2021

Mama ile beslenen hasta tutuklu yaşamını yitirdi

23 Ocak 2021

Mide kanseri olan Hadi Yalçın'a ölümünden 3 gün önce tahliye kararı verildi. Yakınlarıyla vedalaşma hakkı tanınmayan Yalçın, Edirne'de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Edirne Cezaevi'nde mide kanseri olan Hadi Yalçın'ın ölümünden 3 gün önce tahliye kararı verildi. Şırnak'ta olan yakınlarıyla vedalaşma hakkı tanınmayan Yalçın, Edirne'de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Eşi Zehra Yalçın, "Tedavi edilseydi yaşıyor olacaktı" dedi. 

MAMA İLE BESLENİYOR