20 Yıldır zindanda olan Şehnaz Şahin'den mektup var: "Neredeyse iki yıl oldu bütün haklarımız askıya alındı."

“Bütün Türkiye’de karantina koşulları kaldırılıp normale dönmesine rağmen cezaevlerinde karantina bahane edilerek tecrit uygulanıyor. Bu konuya dair defalarca bakanlığa yazmamıza rağmen bir cevap alamadık. Neredeyse iki yıl oldu bütün haklarımız askıya alındı. “

Şehnaz ŞAHİN. Kadın Kapalı Cezaevi. Gebze/KOCAELİ

 

Heval Adil Merhaba

            Öncelikle iyi olman dileğiyle. Biliyorum epey oldu sana yazmayalı, ama bu korona ve karantina bütün düzenimizi alt üst etti.

Bütün Türkiye’de karantina koşulları kaldırılıp normale dönmesine rağmen cezaevlerinde karantina bahane edilerek tecrit uygulanıyor. Bu konuya dair defalarca bakanlığa yazmamıza rağmen bir cevap alamadık. Neredeyse iki yıl oldu bütün haklarımız askıya alındı.

Genelde karantina varken anlaşılıyordu ama artık bu durum bilinçli bir tecride dönüştürüldü. Özelde de ortak alanlarımızın kaldırılması bizi zorluyor. Bakalım uğraşıyoruz

            Heval Adil sen nasılsın, neler yapıyorsun, hadi benim mektup hantallığım beni tanıyan bütün yoldaşların malumu, ama bir dönemdir sen de sessizsin. Umarım herhangi bir sıkıntı yoktur, genel durumlarınız iyidir. Heval Ayfer yazınca ben de sana bir merhaba demek istedim.

            Hevalim kendine çok iyi bak.

            Sevgilerle

Şehnaz ŞAHİN  Kadın Kapalı Cezaevi  Gebze/KOCAELİ

Görsel: Mehmet Özer

İlişkili İçerik