Siyasal İktidar Vur Diyor, Zindan Zebanileri Öldürüyor…

"Siyasal iktidar “vurun” arkanızdayız diyor, zebaniler öldürüyor.

Buradan zindan zebanilerini uyarıyoruz. Yasal alanda iki elimiz yakanızda olacak.

Gerekirse bir ömür peşinizde olacağız. Arkadaşlarımız yalnız değildir…

TUTSAKLARA YÜZLERCE MEKTUP-KARTPOSTAL VE KİTAP YOLLADIK

Bugün İHD ile Görülmüştür Ekibi olarak ortak hazırladığımız yüzlerce kitap ile yüzlerce mektubu, yaptığımız basın açıklamasının ardından tutsaklara postaladık. Basın açıklamasını İHD Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi okudu. Arkasından Adil Okay söz aldı.

Türkiye'nin birçok alanda olduğu gibi cezaevleri karnesinin de parlak olmadığı"nı belirten Tanrıverdi, "OHAL ilanı ile birlikte cezaevlerinde işkence ve baskı politikalarının arttığı"na dikkat çekti. "OHAL yasaları gerekçe gösterilerek, sürgün, tecrit ve baskı politikalarının keyfi bir şekilde uygulamaya konulduğu"nu ifade eden Tanrıverdi, "işkence ve kötü muamelenin tüm zamanların başat sorunu" olduğunu belirtti. Bu günkü eylemi de Görülmüştür Ekibi ile birlikte organize ettiklerini söyleyen Tanrıverdi, mektuplarının kaybolma ihtimaline de dikkat çekti. Ve uyarılarda bulundu.

Tanrıverdi’den sonra  söz alan ‘Görülmüştür Ekibi’nden Adil Okay, konuşmasında özetle şunları ifade etti:  “OHAL ile başlayan sürgünler hız kesmiyor. Siyasal iktidar darbe girişimini fırsat bilip yıllardır hapishanede olan politik tutsakların hapishanelerde zaten kısıtlı olan haklarını askıya almakla kalmadı, sürgünler, işkence ve hatta cinsel tacizler ve saldırılar başladı.

Siyasal iktidar “vurun” arkanızdayız diyor, zebaniler öldürüyor. Buradan zindan zebanilerini uyarıyoruz. Yasal alanda iki elimiz yakanızda olacak. Gerekirse bir ömür peşinizde olacağız. Arkadaşlarımız yalnız değildir…

Görülmüştür Ekibi

Not: Yolladığımız mektup ve kartpostallara pul desteğinde bulunan takipçilerimiz, Ali Açan, Ali Seydi Demir, Güler Cengiz, Göksu Baykal, Nimet Tokmak, Nil Nazan Dorman, Kadir Aydemir, Mahmut Karabulut, Selime Tuğba ve Sema Vural'a teşekkür ediyoruz.

İlişkili İçerik