Aykan Erdemir'den 'C-84' Adlı Romana Mecliste Maketli Tanıtım

Aykan Erdemir'den 'C-84' Adlı Romana Maketli Tanıtım

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, cezaevinde bulunan Hüseyin Edemir'in yazdığı 'C-84' adlı romanı Demir'in kartondan yapılmış maket resmiyle tanıttı.

HP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, cezaevinde bulunan Hüseyin Demir'in yazdığı 'C-84' adlı romanı Demir'in kartondan yapılmış maket resmiyle tanıttı.

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, kendisinin öğrencisi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın da TBMM'de danışmanı olan ve şu anda cezaevinde bulunan Hüseyin Edemir'in maket resmi ile meclis basın merkezine geldi. Burada Erdemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte Hüseyin Demir'in yazdığı 'C-84' adlı roman hakkında bilgi verdi.

Türkiye'deki adaletsiz düzenin Demir'in kendi romanının tanıtımını bizzat yapmasına izin vermediğini belirten CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, 'Bugün peçeteden hallice evraklarla yolsuzlukları aklayanlar umuyorum ki peçeteden bile hallice olmayan kanıtlarla mahkum ettikleri Hüseyin Demir'leri, bu ülkenin gençlerini, öğrencilerini bu utançla izlerler ve kurdukları bu acımasız düzenle ilgili biraz olsun utanırlar. Biz vicdan sahibi herkesi Hüseyinlere sahip çıkmaya davet ediyoruz" dedi.

Gazetecilerin, Demir'in neden cezaevinde bulunduğu sorusuna, Ağbaba, "Bir dijital delille, ismi bir kağıtta yazıyor diye ceza aldı. Bir örgüte üye olduğunu yazıyor" yanıtını verdi.

Kaynak: www.sondakika.com

İlişkili İçerik