Dışarıda Deli Dalgalar İnisiyatifi

Nuriye ve Semih Ölmeden! 4290 Olmasın!

İçerisinde Görülmüştür Ekibi'nin de olduğu 17 Kurumun Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için imzacı olduğu basın açıklamasını aşağıda paylaşıyoruz.

Nuriye ve Semih Ölmeden!...
4290 Olmasın!

KHK ile görevlerinden ihraç edilen binlerce insandan ikisi olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi 100. gününü geride bıraktı. Gülmen ve Özakça, açlık grevlerinin 76. günü tutuklandılar.

15 KURUMDAN KARGO-YAYIN YASAĞINA ORTAK TEPKİ

“Görülmüştür”ün de yer aldığı 15 kurumdan ortak basın açıklaması

HAPİSHANELERDE KARGOLARA VE YAYINLARA GETİRİLEN YASAKLAR KABUL EDİLEMEZ

Hapishanelerde bir süredir yeni ve asıl önemlisi kanunen dayanağı olmayan yaptırımlar gündeme getiriliyor. Mahpuslara gönderilen kargoların iade edilmesi ve süreli yayınların posta yoluyla kabulünün yasaklanması bu yaptırımlardan ikisidir.

SİYASİ TUTUKLULARLA DAYANIŞMAK İÇİN DIŞARIDAN İÇERİYE KİTAP KÖPRÜSÜ

Yanı başımızdan aldılar Onları.

Sokakta birlikte yürürken, çay bahçesinde yan masada otururken, mitingde dirsek dirseğeyken, okulda sıra arkadaşımız, mahallede komşumuz, oyun arkadaşımız ve çocukluğumuzken… Apansız götürdüler içimizden Onları. Kırk kilit kapatıldı üstlerine. Semtlerine umutsuzluk, teslimiyet, yenilgi uğramadan yıllardır oradalar; her tip hapishanede, kör hücrelerde, sorgu odalarında, süngerli hücrelerde, tecritte…

Ey Hayat

Hayat kendi çözümlerini yaratır. Düşünür taşınır masa başında planlarsınız, ama yine de bulduğunuz çıkış yolları, hayatın getirecekleri kadar doğal ve yaratıcı olamaz. Akıl, hayata uymak zorundadır. Her ne kadar hayatı aciz aklımızla düzenlemeye çalışıyorsak da, hayat böyle bir şey değildir. Aklı aşan, bizi aşan bir toplamdır. Akıl, hayatın önünü açtığı taktirde ve ancak bu sayede bir değerdir. Yoksa bizim yarattığımız yapay bir zorlaştırmadan başka nedir ki?

DELİCE İŞLER