Tutsal şair Erol Zavar'dan mektup var: Ali Gülmez'i bu sabah sürgün sevkle götürdüler...

 

“Ali’yi (Ali Gülmez) bu sabah İzmir 1 No’lu F Tipine sürgün sevkle götürdüler. Sabah saat 6.30’da aldılar hücresinden… (…)“Firari Yazılar”ı alamadım. İnfaz Hakimliğinden sonra Ağır Ceza Mahkemesi de itirazımı reddetti. Ben de AYM başvurusu yaptım. Oradan bir şey çıkar mı bilmiyorum. Tam bir kara mizah örneği”

Erol ZAVAR. F Tipi Hapishane A-TEK-14. Bolu

***

15.02.2022

Sevgili Umut;

Merhaba;

            Nasılsın? Yılmaz nasıl? Ben de iyi diyeyim iyi olalım kıvamındayım. Ali’yi (Ali Gülmez) bu sabah İzmir 1 No’lu F Tipine sürgün sevkle götürdüler. Sabah saat 6.30’da aldılar hücresinden…

            Senin yolladığın kitap ve mektupları almıştı. “Sabriye Hocanın kitabını okuyup öyle yazalım diye bekletti sana yazmayı. Sonrasında da ben 1,5 ay kadar karantinada kalınca işler aksadı tam sana yazmayı düşünüyorduk ki 14 Şubat sabahı “test için” diyerek Ali’yi aldılar. Testi durup dururken yapıyorlarsa bil ki sürgün var demektir. Tabi hemen anladık sürgün olacağını. Zaten bekliyorduk da bir yandan böyle bir şeyi…

            Ali sana İzmir’den yazacak ama gönderirler mi orayı bilmiyoruz. Muhtemelen göndermezler.

            Ali ile epey uğraşının sonunda bir araya gelebilmiştik, ama kısa zamanda onu sürdüler.

            1,5 ay karantina nereden çıktı diye düşünmüşsündür. Yılbaşında hastaneye gittim. Kalp problemim oldu biraz o yüzden. Ona gitmişken kanser kontrolümü de yaptırayım dedim. Tahliller-tetkikler kontroller. Karantinanın biri bitmeden diğeri başladı. En son geçen hafta bitti karantina. Burada Hastane, Mahkeme herhangi dışarıda bir yere gidilirse dönüşte 7 gün karantina uygulanıyor, eskiden 15 gündü daha yeni 7 güne döndü.

            “Firari Yazılar”ı alamadım. İnfaz Hakimliğinden sonra Ağır Ceza Mahkemesi de itirazımı reddetti. Ben de AYM başvurusu yaptım. Oradan bir şey çıkar mı bilmiyorum. Tam bir kara mizah örneği, bütün yazılar hapishaneden çıkmış; Mektup Okuma komisyonlarından geçmiş ama tekrar hapishaneye giremiyor!

            Sevgili Umut şimdilik bu kadar diyorum. Tüm dostlara ve Yılmaz’a selamlar. Sıkıca kucaklıyorum sizleri.

Selam ve Sevgiyle

Erol ZAVAR

15.02.2022

F Tipi Hapishane A-TEK-14

BOLU

 

İlişkili İçerik