Tutsak Kanser hastası şair Erol Zavar'dan mektup var: "Zorla yerimiz değiştirildi... sürüklenerek getirildim.."

“Burada 14 Ocak’ta zorla yerimiz değiştirildi. C-100’den C-95’e isteğim ve iradem dışında sürüklenerek getirildim. Sürüklenmenin dışında bana yönelik başka hareketleri olmadı ama Cephe davasından arkadaşlara getirirken ve getirdikleri hücrelerde vurmuşlar. Şuan Deniz Şah ile birlikte kalıyorum onun da vücudunda birkaç yerde morluklar oluşmuştu. “

EROL ZAVAR. F TİPİ HAPİSHANE. C-10-95 /BOLU

***

 

Sevgili Adil, Merhaba,

            Nasılsın? arkadaşlar nasıl? Ben de iyiyim. 25 Ocak’ta gönderdiğin kartını ve soruları aldım teşekkür ederim. Tabii ki, elimden gelen katkıyı sunmaya çalışırım. “Özgürlüğün Sesi”ni ikinci defa postaladığını yazmışsın ama şu ana kadar geldiğine dair bir şey söylemediler. Ben de bu hafta da bekleyim, sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Kitap elime geçerse, sana yazar ayrıca bildirim.

            Burada 14 Ocak’ta zorla yerimiz değiştirildi. C-100’den C-95’e isteğim ve iradem dışında sürüklenerek getirildim. Sürüklenmenin dışında bana yönelik başka hareketleri olmadı ama Cephe davasından arkadaşlara getirirken ve getirdikleri hücrelerde vurmuşlar. Şuan Deniz Şah ile birlikte kalıyorum onun da vücudunda birkaç yerde morluklar oluşmuştu.

            Geldiğimizde hücre insan aklının alamayacağı kadar pisti. 15-20 gün uğraştıktan sonra içinde barınabileceğimiz hale ya geldi ya gelmedi. Bizden önce psikolojik sorunları olan bir adli kalıyormuş. Tam temizlik bitti derken şimdi de tamirat işi çıktı, su tesisatını yeniliyorlar. Bizi geçici olarak başka bir hücreye götürüp birkaç gün sonra yeniden geri getirecekler. Bir de onun pisliğini, tozunu toprağını temizlemekle uğraşacağız.

            Başka da ne olsun bildiğin işlerle uğraşıp duruyorum bol bol okuyup az az yazıyorum.

            Soruların cevaplarını kıza zamanda yazıp yollamaya çalışırım. Öyküyü benim için öp lütfen. Tülin ve arkadaşlara çok selamlar. Deniz de selam söylüyor.

            Kendine iyi bak. Sıkıca kucaklıyorum.

            D. Selamlar.

            8.2.2021

EROL ZAVAR

F TİPİ HAPİSHANE

C-10-95

BOLU

İlişkili İçerik