Müebbetlik tutsak yazdı: “Evde kal” uyarısına en fazla biz dikkat ediyoruz. 10 kişilik bir koğuşta 16-17 kişi kalıyoruz."

Tarih: 
Pazar, 21 Haziran, 2020

 

 

“Bizler de iyiyiz “sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. “evde kal” uyarısına en fazla biz dikkat ediyoruz. 10 kişilik bir koğuşta 16-17 kişi kalıyoruz. Sadece haftada iki kez ailemize on dakika telefon ediyoruz. Moralimiz ve sağlığımız yerindedir.”

Felemez ERDEM E Tipi Kapalı Cezaevi B-13 Elbistan / K.MARAŞ        

                                                                  

***

        Merhaba Yüreği sevgiyle Dolu Adil Yoldaş ve Değerli Ailesine,

   Ne güzel geliyorsun her seferinde dolu-dolu, anlamlı. Doğa ve içindeki canlıları yüreğinin sevgisiyle özlemle kucaklıyorsun. Bu güzel yürek bizleri sevindiriyor.

   Koronavirüs günlerinde bile kendinden çok, emekçi insanlara, çalışan işçilere zaman ayırıyorsun.

   Evet sevgili Adil Yoldaş. Bu yıl acı dolu buruk bir yıl oldu. Ama biz yine de Bahara 8 Martla başlarız, 21 Martla coşarız. 1 Mayıs’la halay çekeriz.

Evet bu sene buruk geçti. Gözü doymayan aç insanların çıkarları yüzünden dünyamız bir felaketi yaşıyor. O yüzden farklı bir sene yorumu bahar mevsimi içinde geçerli oldu. Buruk da olsa, bahar yüreği hep coşturur. Biz kendimizden çok sizleri düşünüyoruz. Çocukları, kadınları, yaşlıları ve zararsız canlıları düşünüyoruz. Bazen düşünüyorum “doğa anamız” bu süreçte biraz “nefes” aldı. İstanbul, İzmir Ankara gibi büyük şehirlerin havası biraz güzel oldu. Zehirli ve kirli hava insanlara nefes aldıramaz hale gelmişti. Fakat ülkemizi ve tüm dünyayı saran bu sinsi salgın birçok can ve mala zarar verdi.

Bizler de iyiyiz “sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. “evde kal” uyarısına en fazla biz dikkat ediyoruz. 10 kişilik bir koğuşta 16-17 kişi kalıyoruz. Sadece haftada iki kez ailemize on dakika telefon ediyoruz. Moralimiz ve sağlığımız yerindedir.

  1 Mayıs işçi ve emekçi Bayramı ve Ramazan Bayramınızı da kutluyorum. Bir kez daha emeğinize ve yüreğinize sağlıklı bir yaşam dileğiyle..

   Her karanlık zifirin arkasında yeniden güneşin doğuşuyla aydınlık günler gelecektir. Umudumuz ve inancımızı güçlendiren sizlersiniz. 18.,5.2020

                                                 Sevgi ve saygılarımla

                                                                                        Felemez

Felemez ERDEM

E Tipi Kapalı Cezaevi B-13

Elbistan / K.MARAŞ                                                                           

İlişkili İçerik