KHK'lı Yüksel direnişçisi Nazan Bozkurt'tan mektup var

20.01.2020

Merhaba,

                Kitaplar ve kartlar için ve tabi yazdığınız için çok teşekkür ederim. Kitabınız, tutsaklar cephesinden koronayı anlatıyormuş, bir tutsak olarak ayrıca teşekkür ederim. Henüz göz gezdirdim. Elimdeki kitabı bitiremiyorum çünkü bir de sınav vardı ki 16 Ocak’ta girdim ve kurtuldum. Burada Açıköğretim Adalet’e kaydolmuştum da. Şayet Dikey Geçiş Sınavında başarılı olursam 3. sınıftan itibaren Hukuk Fakültesine geçebilir ve avukat olabilirim. Sınav, daha doğrusu bu gürültülü kadın hapishanesinde sınava hazırlanmak beni zihnen çok yoruyordu. Koğuş arkadaşlarımdan Mesude abla, kitabınızı okumuş ve çok beğenmiş. O da size teşekkürlerini iletiyor.

                Fotoğraflar ve çizim çok güzeldi. Tülin hanımın eşiniz, Öykü hanımınsa kızınız olduğunu düşündüm, doğru mudur? Kızınız güzel sanatlar öğrencisi veya hocası mıdır acaba? En yakın arkadaşım, gençlik zamanlarımızda güzel sanatlara birkaç sene hazırlanmıştı ve Heykel bölümünü kazanmıştı ve bu seneler boyunca çalışmalarını bana da gösterirdi. Öykü’nün çizimlerine bakarken o günlere gittim. Eline sağlık. Vakti zamanında fotoğrafçılık kursuna gitmiştim. Fotoğraflara az buçuk bilen bir insan gözüyle bakarım daima. İkisi de birbirinden güzeldi. Biri huzur, biri sonsuzluk hissi verdi bana. Eşinizin ve sizin ellerinize sağlık. Geçmiş yeni yılınız kutlu olsun ailecek. Dilerim özgür günlerde çay içerken fotoğraflarınızı konuşuruz siz ve Tülin hanımla.

                Tekrar teşekkür ederim gönderdikleriniz için. Belki de haftaya bugün (27 Ocak) tahliye olmuş olacağım ve belki de mektubumdan önce ben dışarıda olacağım. Son mektuplarımdan biridir bu… Kendinize iyi bakın. Sevgilerimle…

NAZAN BOZKURT

Tutsak Nüfus Memuru

KADIN KAPALI HAPİSHANE

Gebze/KOCAELİ

Görülmüştür notu: Nazan Bozkurt rahliye edilmedi.

İlişkili İçerik