Hasta Tutsak Yaşar İnce'nin ekibimize yolladığı mektup "sakıncalı" sayılmış

“Sana yazdığım mektupta her zamanki gibi hapishane alanında her daim yaşanabilen meselelerden söz etmiştim. İşte bu çerçevede yazmış olduklarım “sakıncalı” görüldü ve mektup tutsak kaldı. İlgili hukuki itirazlarda bulundum ama mahkemeler, hapishane idaresinin “sakıncalı” kararını yasalara uygun gördü ve itirazlarım reddedildi.”

Yaşar İnce

2 nolu F Tipi Hapishane A-İ /137

TEKİRDAĞ

***

Adil Hocam Merhabalar,

Nasılsınız?

   İyi olman, olmanız dileğiyle selamlar sevgiler.

  

Aslında çok daha öncesinden yazacaktım, bilgi verecektim ama zamanın bu kadar uzayabileceğini tahmin edemedim. Aralık 2016 sonlarına doğru sana bir mektup yazmıştım. Zarfın içinde ayrıca Öykü’ye de bir adet yeni yıl kartı ile Mesut Deniz’in yazmış olduğu bir adet kısa öykü vardı.

 

Sana yazdığım mektupta her zamanki gibi hapishane alanında her daim yaşanabilen meselelerden söz etmiştim. İşte bu çerçevede yazmış olduklarım “sakıncalı” görüldü ve mektup tutsak kaldı. İlgili hukuki itirazlarda bulundum ama mahkemeler, hapishane idaresinin “sakıncalı” kararını yasalara uygun gördü ve itirazlarım reddedildi. İşte bu süreç 10 Nisan 2017’ye kadar sürdü. Muhtemelen sana yazmış olduğum ve “sakıncalı” görülen mektubum, alınan karara paralel karalanmış biçimde ve zarftaki diğer gönderilerle birlikte postalanmıştır. Elinize ulaştığında durum hakkında bilgilendirme yapmış olayım ki anlaşılsın diye faks ile konuk oldum.

 

   Hocam, hapishaneler alanı bilinen sorunlarıyla, sıkıntılarıyla aynı zamanda sürecin ruhuna uygun olarak her zaman ki renksizliğinde. En önemli sorun aylardır kitaplara ulaşamamak diyebilirim. Dışarıdan gönderilen (posta, koli vs yolu ile) kitaplar verilmiyor.

 

Ben ve Mesut Ocak ayı sonunda Bilge Kitap kulübünden ödemeli olarak kitaplar istedik. Koli geldi ve parası hesabımızdan kesildi ama halen verilmedi. Bakanlığın göndermiş olduğu bir genelge ya da talimattan söz ediliyor ama ulaşabildiğimiz bir bilgide değil. Mevcut durumda fiilen hem de topyekün kütap yasağı uygulanır oldu, devam da ediyor…

 

   Başta sevgili Öykü olmak üzere hepinize yürekten selamlar sevgiler.  

 Yaşar

                                                                                                                                         

İlişkili İçerik